Хотел ПАРК ГОЛДЕН ВЈУ Охрид

Хотел ПАРК ГОЛДЕН ВЈУ Охрид

Опис на хотелот:

Хотел „ Park Golden View 4*“ е сместен на најубавото место на Охридската Ривиера, на самата обала на Охридското езеро во мирниот кварт на само 2.5 км од националниот Охридски музеј, одлично поврзан и со останатите места во Охрид. Располага со прекрсна плажа, отворен базен, сопствен паркинг, тениски и пинг – понг терен како и ресторанот ќе ги исполни вашите очекувања.

Опис на собите:

Генерално: Сеф, ТВ, собни папучи, тераса, плакар, работна маса, телефон, пешкири за базен, купатило со туш кабина или када, фен за коса, пешкири, мини бар, фрижидер, флаширана вода, вино или шампањ.

 

•      Double room: максимален капацитет на сместување 2 лица,

•      Suite: максимален капацитет на сместување 4 лица.

•      Junior suite: максимален капаците на сместување 3лица.

•      One Bedroom apartment: максимален капацитет на сместување 3 лица.

•      Apartment: максимален број на сместување 5 лица.

 

*Цени за индивудуалци, изразени по Соба на ден, на база Ноќевање со појадок

Соби со поглед на езеро 

– Еднокреветна соба 79 евра

-Двокреветна соба 79 евра

-Трокреветна соба 94 евра

– Четворокреветна соба 114 евра

Соби со поглед на планина 

– Еднокреветна соба 69 евра

– Двокреветна соба 69 евра

-Трокреветна соба 84 евра

– Четворокреветна соба 104 евра

 

Во цената е вклучено појадок, вкалкулиран ДДВ како и туристичка такса .

Цената за полу пансион е 10 евра од лице од ден.

Цената за полнпаснион е 20 евра од лице од ден.