Park hotel 4* – Ќустендил

You are currently viewing Park hotel 4* – Ќустендил

Хотелот има 6 ката и нуди 14 еднокреветни соби, 68 двокреветни соби, 4 трикреветни соби, 9 апартмани и една еднокреветна соба опремена за лица со посебни потреби.
Собите имаат прекрасен поглед и сите, освен трикреветните и 12 од еднокреветните, немаат балкони.

Пријавување: по 14:00 часот
Одјавување:   до 12:00 часот

Сите соби се пространи, удобни и имаат клима уред за лето и централно греење за зима, телефон, кабловска телевизија, мини бар и поглед кон хотелскиот базен или планината Осогово.
Бањите имаат туш кабина, опремени се и со основна козметика.
За сите соби може да се обезбеди дополнително креветче за дете до 6 години.

Цени на ден за соба

сместување ноќевање со појадок
недела-четврток петок и сабота
Еднокревета соба 30,50 € 35,80 €
Двокреветна соба 46,20 € 56,40 €
Трикреветна соба 66,60 € 82,10 €
Апартман 56,40 € 66,60 €

 

сместување Полупансион
  недела-четврток петок и сабота
Еднокревета соба 38,40 € 43,60 €
Двокреветна соба 56,40 € 66,60 €
Трикреветна соба 81,80 € 92,50 €
Апартман 71,80 € 82,10 €

 

сместување Полн пансион
  недела-четврток петок и сабота
Еднокревета соба 43,50 €   48,70 €
Двокреветна соба 71,80 €   82,10 €
Трикреветна соба 92,50 € 102,60 €
Апартман 82,10 €   92,30 €

Цените се во € се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Доплати, попусти:
Дете до 6 г. на дополнително легло – бесплатно сместување
Дете од 6-12 г. на редовен кревет – 50% попуст од цената за возрасен
Дете од 6-12 г. на дополнителен кревет – 70% попуст од цената за возрасен
Возрасен на дополнително легло – 50% попуст од цената во табелите

Доплата за појадок за дете до 6 г. 3,00 €
Доплата за ручек за дете до 6 г. 5,30 €
Доплата за вечера за дете до 6 г. 5,30 €

 

Доплата за појадок за дете до 6-12 г. 3,00 €
Доплата за ручек за дете до 6 г. 6,60 €
Доплата за вечера за дете до 6 г. 6,60 €


Цените са за 
соба на ден и вклучуваат:
Ноќевање со избор на услуга…
Користење на сауна,
Парна бања,
Џакузи,
Кардиофитнес,
Надворешен базен со минерална вода,
Безжичен интернет,
Паркинг,
Туристичко осигурување,

Во цената НЕ е вклучено:
Превоз
Патничко/здравствено осигурување
Пијалоци за време на оброците ( освен предвиденото од хотелот )

За гарантирана резервација е потребно 100% уплата 10 дена пред датата на пристигање!
Овие цени на важат за периоди на официални и национални празници.

Дополнителни услуги кои се нудат и се плаќаат во хотелот

Масажи: Времетраене Цена
Терапевтска масажа / делумна / 20 мин 25 лева
Терапевтска масажа 40 мин 40 лева
Терапевтска масажа 60 мин 60 лева
Класична масажа / делумна / 20 мин 25 лева
Класична масажа 40 мин 40 лева
Класична масажа 60 мин 60 лева
Антицелулит масажа 30 мин 40 лева
Масажа со сапун 20 мин 25 лева
Пилинг на тело 20 мин 30 лева

 

ВАЖИ ЗА ТУРИСТИЧКИ АГЕНЦИИ И ЗА ГОСТИНОТ:

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 14 дена пред пристигнувањето без пенали.
Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 7 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
Откажување или промена на резервацијата помалку од 10 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.
Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.
Хотелот не прима домашни миленици