Paradise studios

Хотелот се наоѓа на 5 км од најблиското село Никити, во кое можат да се најдат традиционални таверни, ресторани, продавници и бутици. Во околината на хотелот нема ресторани, па препорачуваме да се користи сопствен превоз. Идеално место за активен фамилијарен одмор.
Студијата/апартманите се дел од хотелот Koviou Holiday Village.
Сите содржини на хотелот Koviou Holiday Village се на располагање и на гостите во Paradise студијата.
Хотелот има голем убаво уреден двор со многу зеленило и природни сенки.
Располага со 1/2, 1/3 и 1/4 ЕКО соби на приземје без кујна како и со 1/3 и 1/4 студиа и апартмани на приземје, прв и втор спрат со поглед на прекрасната градина во дворот, а дел имаат и страничен поглед кон морето. Истите имаат комплетно опремени кујни, сопствени тоалети, телевизор, клима уред, безжичен интернет.
Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен, како и безжичен интернет во соба, ресторан, рецепција, се бесплатни. Користењето на лежалките и чадорите на плажата се доплаќа.

Плажа

250 метри од прекрасна песочна плажа.

Цените се по ЛИЦЕ на ден

периоди услуга трикреветно студио четирикреветно студио
29.04.2021 – 30.05.2021 полупансион 26,00 28,00
01.06.2021 – 15.06.2021    ( период  A ) полупансион 29,10 32,50
16.06.2021 – 05.07.2021    ( период  B ) полупансион 37,00 40,30
06.07.2021 – 31.08.2021    ( период  C ) полупансион 47,00 50,40
01.09.2021 – 10.09.2021    ( период  D ) полупансион 36,00 39,20
11.09.2021 – 27.09.2021    ( период  E ) полупансион 26,00 28,00
1во дете до 11,99 полупансион -100% -100%
2ро дете до 11,99 полупансион / -100%
2ро дете 0-05,99 полупансион  / -100%
трет возрасен над 12 години полупансион -30% -50%
четврт возрасен над 12 години полупансион / -50%

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во трикреветно студио дозволено сместување 2 возрасни + 1 дете до 11,99 г. или 3 возрасни
Во четрикреветно студио дозволено сместување 2 возрасни + 2 деца /0-5,99 и 6-11,99/ или 3 возрасни
Доплата за туристичка такса 1,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)
Минимален престој во периодот Б, Ц и Д е 5 ноќевања

Услуга
Полупансион – појадок и вечера на шведска маса (во ресторан на хотел Koviou village)
Појадок 08:00-10:00ч. шведска маса
Вечера   19:00-21:00ч.  шведска маса

Во цената Е вклучено:
Услуга: полупансион
Користење клима уред
Користење безжичен интернет
Користење на базенот
Бесплатно лежалки и чадори на базен

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Такса 1,50 € на ден за соба

Политика за откажување:
15 дена пред пристигнувањето не се наплатува
14-10 дена пред пристигнувањето се применуваат 50% трошоци
9-3 дена се применуваат 70% трошоци
2-1 дена се применуваат 90% трошоци
Недоаѓање прв ден 100% трошоци

Напомена:
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата нема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата.

www.koviouholidayvillage.com

Цена по лице за превоз од Скопје за Ситонија (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор)  40 €
Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Велес  45 €
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)- трансфер до Удово  45 €
Неготино (бензинска пумпа, Неготино)  40 €
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)  35 €

Цена по лице за превоз од Битола за Ситонија:
03:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон) 35 €
Деца од 2-11,99 год – попуст од 10 € од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште