ВИЛА ОЛИМПИЈА – КАЛИТЕА

You are currently viewing ВИЛА ОЛИМПИЈА – КАЛИТЕА

 

ВИЛА ОЛИМПИЈА – КАЛИТЕА 2022

 

Калитеа – најпознатото летувалиште на Халкидики, со прекрасна плажа со ситен песок и плиток  брег, “trendy” бич-барови, таверни, детски игралишта … со еден збор – место за одличен летен одмор.

10% попуст за рана уплата до 15.05.2022
20% попуст за ПРОМО термин 28.05.2022

 Во нашата понуда ги имаме АПП  ОЛИМПИЈА кои се лоцирани во центар на Калитеа на 400 м. од море. Вилата на своите гости им нуди бесплатно користење на базенот и лулашките за деца, паркинг кој е во непосредна близина на објектот, скара во дворот, безжичен интернет. Апартманите се наоѓаат на први кат и сите се со една спална соба, одделна просторија во која има опремена кујна, бања, балкон со комплет маса и столици за седење. Сите апартмани се со нов инвентар а посебно кујните кои се опремени со нови прибори за јадење,бања со туш, средства за лична хигиена, пешкири…

АПП 6 – спална соба со два единечни споени кревети, ТВ, клима уред (бесплатно користење), просторија со опремена кујна и два кревети на кат, балкон со маса и столици за седење, бања со туш

 АПП 7 – спална соба со два единечни споени кревети и трето единечно легло, ТВ,    клима уред (бесплатно користење), просторија со опремена кујна и еден единечен кревет, балкон со маса и столици за седење, бања со туш.

Цени за наем на апартман за 7 ноќи

Период Бр.на ноќи          1/4 АПП
28.05 – 04.06 7 309 €
04.06 – 11.06 7 349 €
11.06 –  18.06 7 389 €
18.06 –  25.06 7 429 €
25.06 –  02.07 7 469 €
02.07 – 09.07 7 519 €
09.07 – 16.07 7 559 
16.07 – 23.07 7 59
23.07 – 30.07 7 59
30.07 – 06.08 7 599 €
06.08 – 13.08 7 59
13.08 – 20.08 7 599 €
20.08 – 27.08 7 569 €
27.08 – 03.09 7 529 €
03.09 – 10.09 7 459 €
10.09 – 17.09 7 389 €
17.09 – 24.09 7 299 €

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   / 9 ноќи / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Период Бр.на ноќи 1/4 АПП
02.07 – 11.07 9 619 €
11.07 – 20.07 9 679 €
 20.07 – 29.07. 9 679 €
29.07 – 07.08 9 679 €
07.08 – 16.08 9 679 
16.08 – 25.08 9 659 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАНЗА  7 или 9 НОЌИ, превозот се доплаќа

Превозот се доплаќа

Возрасен                40 еур повратен / 30 еур еден правец

Деца од 02-12г.      30еур повратен / 25 еур еден правец

Деца до 2г. Бесплатно (без седиште).

Задожолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во студијата и апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. МИГ ТРАВЕЛ