ВИЛА ОЛГА – Полихроно

You are currently viewing ВИЛА ОЛГА – Полихроно

ВИЛА ОЛГА – Полихроно Лето 2022

 

Вила Олга се наоѓа во Полихроно, на 100 метри од плажа и 20 метри од центарот на Полихроно. Располага со четворокреветни дуплекс апартмани ( брачен кревет во една спална и два единечни во друга спална). Комплетно опремена кујна, со фрижидер, решо…Во апартманите има TV , wi-fi.

Располага со клима уреди ( месец јули и август-вклучен во цена, мај, jуни и септември се доплаќа на лице место -5 евра од ден). Апартманите се наоѓаат на високо приземје.

 • Туристичка такса се плаќа на лице место 0.50 по апартман од ноќ
  термин ноќи цена
21.05-28.05 7 промо 110
28.05-04.06 7 180
04.06-11.06 7 250
11.06-18.06 7 280
18.06-25.06 7 340
25.06-02.07 7 380
02.07-09.07 7 420
09.07-16.07 7 420
16.07-23.07 7 440
23.07-30.07 7 460
30.07-06.08 7 460
06.08-13.08 7 460
13.08-20.08 7 460
20.08-27.08 7 430
27.08-03.09 7 370
03.09-10.09 7 290
10.09-17.09 7 230
17.09-24.09 7 160
24.09-01.10 7  промо 100

* За патување со сопствен превоз од цената се намалува 10 евра по лице.

Доплата за превоз

35 евра за возрасни

25 евра за деца до 12 години

 • Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
 • Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.              

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец (освен седишта 1 и 2)

*Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во  согласностсо предвидениот  број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

 • За уплатени два едно подруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,
 • Промо цените се со пресметан попуст и не се одбива за патување со сопствен превоз,
 • Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат

*Востудио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно детедо 6години.

*Воцената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

*Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

НАПОМЕНА

 • за уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%
 • доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 • секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
 • сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
 • ТА Интравел не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 • при промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
 • за резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата ДО 01.04.2022
 • за резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
 • патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 • во случај на отказ на резервација уплатена со ковид ваучер, на патникот ќе му се издаде нов ваучер со намалени отказни пенали.
 • Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. МИГ ТРАВЕЛ  и СКТМ !