Ntinas Filoxenia Hotel & Spa 4*

You are currently viewing Ntinas Filoxenia Hotel & Spa 4*

Early Booking Discount понуда од Ntinas Filoxenia Hotel & Spa 4*

 

 

 

NTINAS FILOXENIA HOTEL-APARTMENTS GOLDEN BEACH THASSOS    www.nthinasfiloxenia.gr

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН

0/10

22.05-31.05

01.06-15.06

16.09-30.09

16.06-30.06

01.09-15.09

01.07-31.08

Double Standard

47

64

76

88

Трето лице

50%

50%

50%

50%

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Double Superior

58

76

88

99

Трето лице

50%

50%

50%

50%

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Double Deluxe

58

76

88

99

Трето лице

50%

50%

50%

50%

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Double Executive

64

82

93

105

Трето лице

50%

50%

50%

50%

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН

Junior Suite 3 pax

140

175

193

228

Четврто лице

23

29

32

38

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Apartment 1 Bedroom Executive

3 pax

175

210

228

263

Четврто лице

29

35

38

44

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Apartment 2 Bedrooms Executive

4 pax

210

257

280

327

Петто лице

26

32

35

41

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Apartment 2 Bedrooms 4 pax

210

257

280

327

1 и 2 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Maisonette Standard 3 Bedrooms

6 pax

284

385

420

490

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Suite Stone Villa 3 pax

193

228

263

298

Четврто лице

32

38

44

50

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Минимум престој

3

3

3

3

Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Cancellation policy:

22/05-31/05 : 3-1 days prior to arrival, 30% cancellation fees.

01/06-15/06 & 16/09-30/09: 5-1 days prior to arrival, 50% cancellation fees.

16/06-30/06 & 01/09-15/09: 7-1 days prior to arrival, 50% cancellation fees.

01/07-31/08: 10-1 days prior to arrival, 50% cancellation fees.

 

Non show or early departure for all periods, 100% cancellation fees.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2022 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2023 10% ПОПУСТ

УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ