Хотел НОВА РИВИЕРА Охрид

Хотел НОВА РИВИЕРА Охрид

Хотел Нова Ривиера – Охрид
На самиот Кеј на Охридско Езеро, во срцето на древниот град на светлината-Охрид.Оддалеченост – 5 минути возење од централната автобуска станица, 10 км. од Охридскиот интернационален аеродром.

Капацитет. Хотелот располага со 33 двокреветни соби и 6 апартмани,ресторан со 300 седишта,аперитив бар,хотелска тераса со 80 седишта,сали за семинари и сопствен паркинг обезбеден со сигурносни камери.

Стандарди. Секоја соба е опремена со ТВ приемник,кабловска програма,интернет конекција,директна телефонска врска,автоматски клима уред,купатила целосно опремени со тоалетна галантерија,туш кабини во купатилата 24 часа рецепција со целосна опрема .

Услуги. Основната услуга е на база на ноќевање со појадок за едно возрасно лице. Појадокот е бифе маса со интернационална храна. Собен сервис возможен додека работи ресторанот 06.оо-23.оо ч. Сервис перење-пеглање ист ден

Хотел Нова Ривиера – Охрид
Цените се изразени по лице на ден
Тип на соба Ноќевање со појадок Полупансион
Single 35 49
Double-twin 25 30
Туристичката такса е вклучена во цената
Деца од 0-5.99год – бесплатно / Деца од 6-11.99год – 30% попуст / над 12 год – полна цена
Доплата за ручек – 7еур по лице на ден