НОВА ГОДИНА Bela Jela SPA 4*

You are currently viewing НОВА ГОДИНА Bela Jela SPA 4*

Луковска Бања се наоѓа на југот од Србија, на источните падини на планината Копаоник.
Иако се наоѓа на надморска височина од 681 метри, што ја прави највисоката бања во Србија, опкружена е со планини и висини од над 1000 метри, што овозможува блага умерена клима.
Луковска Бања е позната по изобилството на минерални води, по недопрената природа на шумите
и падини на планината Копаоник, како и кристално чистиот воздух. Според бројот на извори на минерални води, различниот состав, температура и нивниот притисок (над 100 l / s),Луковска бања припаѓа во најбогатите бањи во Србија.

Цена по лице за пакет 3 ноќи / 4 дена 222€/13.764ден

 Цени по лице за најмалку 2 лица во соба

Цени изразени во евра за уплата исклучиво во денарска противвредност по курс 1€/62ден

 

Цената вклучува: 

– Сместување во стандардни двокреветни соби 

– Ихрана на база полупнасион (појадок и вечера шведска маса) 

– Секојдневно користење на Велнес центарот;

***отворено затворен базен со термо- минерална вода со температува од 33-35⁰C 

***сауна

***солена соба

***парно купатило

***топли клупи тепидариум 

– Секојдневно користење на сала за забава и рекреација 

– Секојдневно користење теретана 

– Секојдневно користење на игротека за деца

– Новогодишна прошетка по т.н. патека на здравјето со шумски велнес 

– Бањање во Велнес центарот до 02 часот по полноќ 

– Забавни содржини за деца

– Грижа за најмалите во игротеката за Нова Година до 20 часот 

– Утринска гимнастика со физиотерапевт 

– Вежби во базен 

 

Поволности за деца: 

– Деца до 7 год во придружба на 2 возрасни ГРАТИС

– Деца од 7 до 12 год. во придружба на 2 возрасни плаќаат 50% од цената на возрасен