НОВА ГОДИНА АНТАЛИЈА

You are currently viewing НОВА ГОДИНА АНТАЛИЈА

АНТАЛИЈА – ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД СКОПЈЕ – 5 ДЕНА / 4 НОЌИ
Град со преку 300 сончеви денови во годината, богата историја, модерни зданија и
преубави плажи, Место каде земјата го допира рајот. Анталија е сместена во
истоимениот залив, се состои од два дела: едниот современ со широки булевари,
трговски центри, богат ноќен живот, и стариот дел Kaleici – обновен и претворен во
туристички центар на градот. Стариот град е подигнат покрај старото пристаниште, со
тесни поплочени улици, стари турски куќи, џамии и хамами кои сведочат за старата
архитектура и некогашниот начин на живот. Анталија претставува еден од 5-те
најпосетени градови на светот со над 10 милиони туристи годишно.
Посетете ја и откријте зошто…

 

MIRACLE RESORT HOTEL 5* LARA – Std LV 599 еур
UAI
Прво дете 2-12.99 год бесплатно во
хотел, плаќа авио билет 299 еур
Второ дете 2-12.99 плаќа 449 еур
Трето возрасно лице плаќа 509 еур

Задолжителна Новогодишна вечера 80 еур

Деца 0-6.99 год – Бесплатно
Деца 7-11.99 год – 40 еур

Во цената се вклучени следниве услуги
 Повратен Авио билет- Директен лет: Скопје-Анталија со Sun Express
XQ631 30DEC SKP AYT 09:00 12:50
XQ630 03JAN AYT SKP 14:30 14:25
 Вклучени аеродромски такси
 Организиран трансфер: Аеродром-Хотел-Аеродром
 4 ноќевања во Miracle Resort Hotel www.miraclehotel.com на база Ultra Се вклучено
 Организација на патувањето
Во цената не се вклучени следниве услуги:
 Новогодишна свечена вечера
 Факултативни излети
 Патничко и здравствено одигурување

 

Важна напомена:
 Плаќањето е задолжително во денари (1 еур = 62 мкд)
 За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 6 месеци од денот на патувањето
 Краен рок за пријавување 10.12.2023, за откажување на аранжманот од страна на агенцијата 7 дена пред патување
 За резервација задолжителна уплата од 50% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 За реализација на аранжманот потребен е минимум од 30 патници
 За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Ер Травел и ТА. МИГ ТРАВЕЛ