NIKITI CLUB

You are currently viewing NIKITI CLUB

Вила ЈК Никити Клуб, е бивши хотел Торонеос, кој е реновиран и пренаменет во апартманско сместување. Истиот се наоѓа на 150м од плажа, на почетокот на Никити, веднаш на влез во самото летно одмаралиште. Вилата се има 2 згради, со едно студио на високо приземје, и останатите студиа се на први и втори спрат.
Собите се опремени со: чајна кујна со основен прибор за готвење и јадење, клима вклучена во цената.

Студио 2+1 се состои од 2 редовни легла + 1 на развлекување, во кое можат да се сместат 3 возрасни лица+1 дете до 5,99год кое нема легло туку дели спален кревет со родителите

Студио 3+1 се состои од 3 редовни легла + 1 на развлекување, во кое можат да се сместат 4 возрасни лица+1 дете до 5,99год кое нема легло туку дели спален кревет со родителите

Студио 4+1 на високо приземје се состои од 4 редовни легла + 1 на развлекување, во кое може да се сместат 5 возрасни лица+1 дете до 5,99год кое нема легло туку дели спален кревет со родителите

Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања

-20% попуст за резервации и целосна уплата до 15.03.2020
-10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2020

термини ноќи STD 1/2+1 STD 1/3+1 STD 1/3+1 SV STD 1/4+1
24.05-31.05 7 *89* *99* *119* *139*
31.05-07.06 7 *109* *129* *139* *169*
07.06-14.06 7 149 159 189 229
14.06-21.06 7 229 249 279 299
21.06-28.06 7 289 319 379 399
28.06-05.07 7 339 349 409 429
05.07-12.07 7 349 369 439 479
12.07-19.07 7 379 389 459 489
19.07-26.07 7 419 429 479 509
26.07-02.08 7 419 429 479 509
02.08-09.08 7 419 429 479 509
09.08-16.08 7 419 429 479 509
16.08-23.08 7 419 429 479 509
23.08-30.09 7 369 389 419 439
30.08-06.09 7 339 359 369 389
06.09-13.09 7 249 269 299 329
13.09-20.09 7 *109* 129* *139* *169*
20.09-27.09 7 *89* *99* *129* *149*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Легенда:
Студио STD 1/2+1 (2 редовни легла + 1 на развлекување),
Студио STD 1/3+1 ( 3 редовни легла + 1 на развлекување),
Студио STD 1/3+1 SV ( 3 редовни легла + 1 на развлекување),- поглед море
Студио STD 1/4+1 (4 редовни легла + 1 на развлекување)

Термините обележани со црвено * се промо цени и на нив не следува попуст
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио,(по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации…
Во студијата е дозволено сместување само на патници кои што се впишани во ваучерот.
За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
Попустите не може да се комбинираат,
Сместување на лица согласно капацитетот на кревети, плус може да се смести 1 дете до 6 г. со возрасен
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
 Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
Важат Општите услови на Т.А. МИГ ТРАВЕЛ

Цена по лице за превоз од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор)  40
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 45
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово  45
Неготино (бензинска пумпа, Неготино)  40
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)  35

Цена по лице за превоз од Битола за Ситонија:
03:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон) 35

Попуст за лица над 63год  10
Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена, 15 од Битола
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Останати услови и попусти
За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
Попустите не може да се комбинираат.

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

40.221985, 23.660302