НЕА ПОТИДЕА – POTIDEA GOLDEN BEACH

You are currently viewing НЕА ПОТИДЕА – POTIDEA GOLDEN BEACH
 • 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера
 • Едно дете до 11,99 години – БЕСПЛАТНО;
 • Интернет во лоби на хотелот

Доплати:              

 • Туристичка такса од 0,5 еур по соба на ноќ
 • Трет возрасен на дополнително  легло  плаќа 25€ на ноќ;
 • Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 17€ на ноќ;
Термин Услуга Соба во Anex I Соба во Anex II
Цена по лице за 7 All inclusive
23.05-30.05.2021 7 All 217 € 229 €
30.05-06.06.2021 7 All 229 € 240 €
06.06-13.06.2021 7 All 298 € 309 €
13.06-20.06.2021 7 All 332 € 344 €
20.06-27.06.2021 7 All 355 € 367 €
27.06-04.07.2021 7 All 390 € 401 €
04.07-11.07.2021 7 All 413 € 424 €
11.07-18.07.2021 7 All 447 € 459 €
18.07-25.07.2021 7 All 470 € 482 €
25.07-01.08.2021 7 All 470 € 482 €
01.08-08.08.2021 7 All 470 € 482 €
08.08-15.08.2021 7 All 470 € 482 €
15.08-22.08.2021 7 All 459 € 470 €
22.08-29.08.2021 7 All 424 € 436 €
29.08-05.09.2021 7 All 309 € 321 €
05.09-12.09.2021 7 All 252 € 263 €
12.09-19.09.2021 7 All 217 € 229 €

Band Text 

Овој аранжман е во организација на ДТУ АтлантиС ДООЕЛ и може да се користат COVID-19 ваучерите.

Локација 

Локација:

 Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа. 

 • Hotel – Nea Moudania,  9.2 km; Hotel – Nea Fokea, 11.5 km; Hotel – Afytos, 16.6 km; Hotel – Kalithea, 19.5 km;

GPS: 40.191037; 23.334988

Плажа 

Плажа:
На неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.

Пансион 

Услуга:
ALL INCLUSIVE. Услугата започнува со ручек а завршува со појадок.

Во цената е вклучено: 

Услуги кои се вклучени во цената:

 • појадок, ручек и вечера;
 • Интернет во лоби на хотелот.

Во цената не е вклучено: 

Услуги кои се доплаќаат:
Интернет: Доплата на рецепција;
Клима: со доплата на рецепција во хотел, 6 евра на ден; 
Бебешко креветче (baby cot): на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден;
Сеф: со доплата на рецепција од 1 евро на ден;
Туристичка такса: 1,5eur по соба на ноќ (се плаќа на рецепција)

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ (МАКЕДОНИЈА-ГРЦИЈА-МАКЕДОНИЈА)
Цена и време на поаѓање за превоз на релација Скопје – Касандра (секоја Недела):
Куманово 35€
Скопје 35€ – 04:00h Скопје (Дрводекор)
Велес 35€ – 04:30h Велес (бензинска пумпа, Мотел Македонија)
Штип 40€ – 03:40h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
Радовиш 40€ – 04:30h Радовиш (Makpetrol бензинска на излез од Радовиш) – трансфер до Смоквица
Струмица 40€ – 05:00h Струмица (Makpetrol бензинска нов кружен тек) – трансфер до Смоквица
Неготино 35€ – 05:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
Смоквица 35€ – 05:40h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица)
Граничен премин Богородица 35€  – 06:00h (бензинска пумпа Шимов)
 
Цена и време на поаѓање за превоз на релација Битола – Касандра (секоја Недела):
Битола 30€ – 04:00h Битола (автобуска станица)
Прилеп 30€ – 03:15h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – трансфер до Битола
Струга 35€ – 02:15h Струга (хотел Дрим) – трансфер до Битола
Охрид 35€ – 02:30h Охрид  (бензинска пумпа Лук Оил, излез од Битола) – трансфер до Битола
Кичево 35€ – 02:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – трансфер до Битола
Ресен 30€ – 03:15h Ресен (спроти автобуска станица) – трансфер до Битола
 
Попусти за деца и возрасни
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
Дете 2-11,99 има попуст -10евра од цената за возрасен
Лица на 63 години имаат попуст -10евра
За користење на превоз во еден правец се одбива -10евра од цената за возрасен / за деца и лица на 63 години нема попуст
*цените се дадени по лице

Сместување 

Сместување:Хотелот се состои од две згради една позади друга.
Во АНЕКС 1 (зграда кај базенот и ресторанот) на располагање се само 1/2 двокреветни соби и 1/2+1 двокреветна соба со помошен кревет. Во АНЕКС 2 на распоагање се трокреветни и четворокреветни соби (трето и четврто легло се дополнителни легла). Дополнителниот кревет е на расклопување, од дрвена или метална конструкција, што може значајно да влијае на просторот и комодитетот во Вашата соба. 
Сместувањето во собите е после 14:00 часот (локално време), а напуштањето на собите е во 10:00 часот.
Сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер / мини бар, фен за коса (треба да се побара од рецепција), купатило со туш, балкон, клима (со доплата на рецепција во хотел, 6 евра на ден), можност за бебешко креветче (baby cot) – на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден, сеф со доплата од 1 евро на ден.
Чистење на собите – 6 пати неделно;
Промена на крпи и постелнина – 3 пати неделно. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата. 

Услови за деца 

 • Услови и доплати за деца и трет возрасен
 • Едно дете до 11,99 години – БЕСПЛАТНО;
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 25€ на ноќ;
 • Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 17€ на ноќ;

Дополнителни информации 

Хотелски содржини: 

 • Лоби бар;
 • Основен ресторан каде што се служи: појадок, ручек, ужина и вечера;
 • Базен и бар на базен, опремени со лежалки, чадори и простор за релаксирање.

Концепт за исхрана 

Служење пијалоци: 10:30 – 21:00 часот:

 • Безалкохолни: Coca Cola, Sprite, вода, сок од портокал, чај, филтер кафе, оранжина;
 • Алкохолни: Локално Barel пиво, вино – црвено / бело, узо, грчко бренди;
 • Појадок од 07:30 часот до 09:30 часот. Со појадокот се служи кафе, топло чоколадо и чај;
 • Ручек од 13:30 часот до 14:30 часот;
 • Сладолед за деца од 16:30 часот до 17:00 часот;
 • Вечера од 18:30 часот до 20:30 часот;
 • Точено пиво;
 • Узо;

Ресторан:
За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци:

 • Бренди;
 • Црвено вино;
 • Бело вино;
 • Кока Кола;
 • Спрајт;
 • Фанта;
 • Газирана вода;
 • Филтер Кафе;