ВИЛА НАТАША ВАЛЕНТИНО

You are currently viewing ВИЛА НАТАША ВАЛЕНТИНО

ВИЛА  „ Natassa Valentino “  А категорија– ПОЛИХРОНО  2021

-10% за резервации и уплати до 01.06.2021

Вила NATASS VALENTINO една од најпопуларните вили во Полихрони, на 90 метри од морето и на 800м од центарот на во селото Полихроно на полуостровот Касандра, на Халкидики. Погодно за семејства со деца. Секој апартман е за 4 лица (2 возрасни + 2 деца). Целосно опремени. Бесплатен брз интернет 24/7 и безбеден оградена паркинг со 7 места, скара , затворен туш и 2 тушеви на отворено (со топла вода или природна изворска вода). Ние исто така нудиме и бесплатен педијатар за педијатриски и патолошки случаеви.

Секој апартман е целосно опремен со речиси сè што ќе ви треба. Постојат апартмани со 2 спални кои се наоѓаат во приземјето и апартмани со 1 спална, кои се наоѓаат како на приземје така и на првиот и вториот кат. Сите апартмани имаат клима и комплетно опремена кујна. Балкони на предната и задната страна . Прекрасен двор со лежалки, маси, играчки за деца….

И како што им кажуваме на сите наши гости … сакаме да ги третираме сите како наши пријатели и семејство!

Одалеченост:

Солунски аеродром: 87км

Ханиоти: 5км

Пефкори: 9км

Калитеа: 11км

Центар на Полихроно 800м

Организирана плажа со лежалки, кафе / пијалоци и водни спортови: 150 метри (пеш) !!!

ЛОКАЦИЈА: GPS Кординати: 40.020721,23.519095

 

Период Ноќ. 1/3 апп 1/3+1 апп 1/4  дупл. Коментар
23.05-30.05 7 101€ 111€  121 € промо
30.05-06.06 7 123€ 133€ 143€ промо
06.06-13.06 7       163€           173€           203€  
13.06-20.06 7       243€           263€           293€  
20.06-27.06 7       303€           333€           373€  
27.06-04.07 7       353€           363€           393€  
04.07-11.07 7       363€           383€           403€  
11.07-18.07 7       393€            403€           443€  
18.07-25.07 7       433€           443€           473€  
25.07-01.08 7       433€           443€           473€  
01.08-08.08 7       433€           443€           473€  
08.08-15.08 7       433€           443€           473€  
15.08-22.08 7       433€           443€           473€  
22.08-29.08 7       389€           403€           433€  
29.08-05.09 7       353€           373€           389€  
05.09-12.09 7       263€           283€           303€  
12.09-19.09 7       123€           133€           143€ промо
19.09-26.09 7       101€           111€           121€ промо


Плаќањето е во денарска противвредност
1 Евро = 62 денари.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Во цената е вклучено: 

 • Ноќевање,
 • клима уред 
 • wi-fi,
 • паркинг.

Во цената не е вклучено:

 • Превоз,
 • патничко осигурување,
 • туристичка такса 0,50 еур на ден (се плака во агенцијата)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-35 еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35 еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40 еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40 еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, Битола и Штип
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45 еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45 еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

С – Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   
За патување во Грција патниците задолжително треба да поседуваат ВАЛИДЕН ДОКУМЕНТ ЗА ПРИМЕНА ВАКЦИНА ПРОТИВ “КОВИД 19“, ИЛИ ВАЛИДНА ПОТВРДА ЗА НЕГАТИВЕН “ PCR” ТЕСТ. Патниците стриктно да се придржуваат до протоколите пропишани за превоз во автобус и задолжително носење на заштитни маски во автобус. Автобусите ќе бидат редовно дезинфицирани пред и после завршувањето на патувањето. Доколку некој биде вратен од граница поради неисправни документи, агенцијата не сноси никаква одговорност и парите нема да бидат вратени на клиентите.

 ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во АПП е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. МИГ ТРАВЕЛ.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Приземје – сутерен (бр. 1 , 2 , 3)

1 дуплекс (2возрасни +2деца)

2 апартмани 1/3+1 (2возрасни +2деца)

Комплетно опремени кујна со комбиниран феижидер, шпорет,апарат за кафе, ТВ, купатило, клима и wi-fi (вклучени во цената) , комарник, бебешко креветче по потреба…..

бр.1 спална + 2 посебни кревети (Д)

бр.2 спална + 1 на развлекување (А)

бр.3 спална + 1 на развлекување (А)

За хигиената на апартманите, секој гостин се грижи за својот апартман. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Вилата се смета за една од нај одржуваните , затоа да бидеме добри гости. Апартманите не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

II спрат (бр. 6, 7)

2 апартмани 1/3+1 (2возрасни +2деца)

Комплетно опремени кујна со комбиниран феижидер, мини шпорет,апарат за кафе, ТВ, купатило, клима и wi-fi (вклучени во цената) комарник, бебешко креветче по потреба….

две тераси (напред и назад)

од кои едната тераса е со поглед на море

бр.6 2 оделни кревети+ 1 на развлекување

бр.7 2 оделни кревети+ 1 на развлекување

Топлината која ја има вилата и самиот амбиент во неа, дава слика како да е една кука за големо друштво или голема фамилија, затоа и самите балкони едни од други не се физички оделени. И како што им кажуваме на сите наши гости … сакаме да ги третираме сите како наши пријатели и семејство, нормално и тие да се чуствуваат така мегу себе.

Дворот е посебна приказна за добра денска или нокна седенка, прекрасната трева, палмите и сите додатни елемнти вонего, даваат можност за секој гостин вонего да го најди својот мир. Двор во кои ке можат сите од деца до родители да уживаат вонего. Секако колку што е грижата на градинарот ,треба и да биде и грижа на секој гостин да ја задржи таа убавина.

Најмаладите можат да уживаат во многубројните играчки , возрасните дружење покрај скарата

Нашата желба и срека е секој наш гостин да има мирен и убав одмор.