Mukarnas Resort & Spa~Alanya

You are currently viewing Mukarnas Resort & Spa~Alanya

MUKARNAS RESORT & SPA*****

ЛокацијаMukarnas Resort & Spa~Alanya
Хотелот се наоѓа на 1 км од областа Окурчалар во Аланија, на 35 км од центарот на градот Аланија и на 90 км од аеродромот во Анталија. Излегува на сопствена плажа, која е долга 200 м. Хотелот се простира на површина од 40.000 м².
Мапа :
Mukarnas-Resort-Side
Сместување: 
Собите се распоредени во една хотелска зграда, на 5 спрата, со 6 лифтови на располагање. Вкупно има 424 соби (1116 кревети) од кои: Стандардни, Големи Стандардни, Џуниор Суити, Фамилијарни соби со креветчиња на спрат во две одделни соби, Фамилијарни соби со регуларни кревети во две одделни соби, Соби за хендикепирани лица и Executive суити. Економските и Промо соби се стадардни соби со големина од 24 м², а можат да сместат максимум 2 лица. Собите се опремени со мини бар, сателитска ТВ, клима систем, балкон, сеф, директна телефонска линија, бања со фен и сите потребни содржини.
Барови и ресторани:
Концептот на хотелот е Ultra All Incslusive, а вклучува: безалкохолни пијалоци во мини барот, дневни колачи, бисквити и торти, понуда за ужинки надвор од главните оброци, локални и неко увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, тематски вечери во главниот ресторан. Главниот ресторан служи 5 оброци: појадок, доцен појадок, ручек, вечера и ноќна супа. Барот на плажа функционира од 10:00 – 18:00. Останатите ресторани и барови се: Ресторан за ужинки, Amfi ресторан (салати, сладолед, ѓозлеме, овошје, десерти, печен компир) и Patisserie (бисквити и слатки). Освен во барот на плажа, пијалоци се служат и во следните барови: лоби бар, бар покрај базенот, диско бар, витамински бар, Game бар. Хотелот има 3 A la Carte ресторани: Hashi, Vaspiano, Fish. Потребна е претходна резервација и доплата по лице.
Активности и услуги:
Хотелот поседува еден главен отворен базен, еден затворен базен, базен со водени лизгалици, базен мини клуб, затворен базен за деца и џакузи. Вклучени се турска бања, сауна и парна бања, фитнес центар. Wi fi низ хотелскиот комплекс и во собите. Се доплатува: масажа во спа центарот, собна услуга, перална и хемиско чистење, свежо цедени сокови, чување на деца, телефон, wi fi со поголема брзина, доктор. Мини клубот содржи: игралиште, базен, аква парк, шведска маса за деца, трамболина, анимационен тим за деца, мини голф, мини диско, соба за игри. Останати содржини: одбојка, пикадо, аеробик во вода, вечерни шоу програми, зумба, гимнастика, часови за танцување. Хотелот нуди посебни концепти за меден месец, прослава на роденден, годишнина и за редовни гости во хотелот.

ULTRA ALL INCLUSIVE

Оброци :
Појадок 07:00-10:00
*во главниот ресторан и на тараса ,отворено буфе и богато со разни национална и меѓународна кујна
Доцен појадок 10:00-11:00
*во главниот ресторан ,во отворено буфе специјално .
Слатки и кек 10:00-19:00
Ручек 12:30-14:30
*Во главниот ресторан и на тарасатат ,со една богата варијација на храна и вкусни слатки .
Snack 12:30-15:30
*ручек во отворено буфе ,варијација на турски леб ,пасти ,хамбургер ,хот дог ,помфрит ,донер
Буфе за деца 12:30-13:00
Гозлеме 12:30-16:00
*варијација на гозлеме (турски мекици) со сирење ,спанаќ ,мелено месо /шеќер
Сладолети 14:30-17:00
Кафе 16:00-17:00
*слатки ,бисквити со сол ,кек, чај и кафе
Овошје 16:00-17:00
*буфе со сезонско овошје
Cotton Candy 16:00-17:00 (шеќерен памбук )
Cotton Candy 16:00-18:00
Surbet Time 16:30-17:30
*сладолет со овошен сок
Cucumber Time 16:30-17:30
Popcorn Fun 16:30-17:30
Вечера 19:30-21:30
*во главниот ресторан и на тараса ,отворено буфе со турски специјалитети и меѓународни .
Snack на полноќ 23:30-00:30
*во главниот ресторан ,со вкусно јадење.
мени :
Children’s мени – појдаок,ручек,вечера
Диететско мени (појадок ,ручек и вечера)
Baby Бар (појадок,ручек и вечера)

A’la Carte Restaurants:
Chinese Restaurant – служи кинеска кујна од 19:30-22:00
Italian Restaurant – служи италијанска и медитеранска кујна од 19:30-22:00
Sultan Restaurant – служи традиционална турска кујна од 19:30-22:00
Fish Restaurant – служи морски плодови од 19:30-22:00
* посетите во рестораните A’la Carte се неограничени за клиентите
* резервација еден ден порано пред 11:00 часот

Пијалоци :
Lobby Бар – служи лесни пијалоци,алкоолни домашни и увозни од 10:00-23:30
Turkish Coffe Corner – служи турско кафе ,скувано на специјален оган од 10:00-23:30
Game Cafe Бар – служи лесни пијаоци ,алкоолни домашни и увозни ,24 часа
Vitamin Бар- служи лесни пијалоци од 10:00-19:00
Pool БАр -служи лесни пијалоци ,алкоолни пијалоци домашни и увозни ,од 10:00-00:00
Beach Бар -служи пива ,лесни пијалоци ,од 10:00-18:00
Disco БАр – служи лесни пијалоци ,алкоолни домашни пијалоци и увозни од 23:30-02:30
Snack БАр -служи чај ,лесни пијалоци ,од 12:00-17:00
*Welcome Coctail
*Алкоолни пијалоци /безалкоолни вклучени во UAI
*Лесни пијалоци во мини барот

Фацилитети и други активности :
-мини клуб (4-12 години ) од 10:00/13:00 & 14:30/17:00
-мини диско/мини шоу /игрална надворешен и внатрешен
-еден внатрешен базен и надворешен за деца
-2 лизгалки од 10:00-12:00/14:30-18:00
-компујтерски игри од (со претходна резервација )
-анимации за деца во текот на денот
-акцес за Wirelesi во собата
-локална клима уред (со часови )
-фитнес
-2 турска бања 1 финска бања 2 сауни
-билардо (1 руско , 2 американско -со претходна резервација )
-squash
-терен за фудбал
-пинг-понг
-мини голф
-тениски терен (со претходна резервација )
-кошарка
-vодбојка
-одбојка на плажа
-дарт (игра со копје )
-диско
-кино
-крпи за на плажа ,лежалки и чадори за на плажа
-waterball
-гимастика на вода
-аероби
-гаѓање со пушка
-анимациска престава
-музика во живо во текот на неделата
-20 големи куќи на плажа

КОНКРЕТНИ ИНФОРМАЦИИ И КАЛКУЛАЦИИ ЗА АРАНЖМАНОТ ПОБАРАЈТЕ ВО НАШАТА АГЕНЦИЈА ИЛИ НА (INFO@MIGTRAVEL.MK )