MUJEN LUX

You are currently viewing MUJEN LUX

На над 2000 метри надморска височина, во тивок дел на Копаоник, се наоѓа  MujEn Lux. Опкружен со недопрена природа, чиј поглед започнува секој ден со задоволство, ќе ви овозможи врвен одмор на Копаоник. Тие се наменети за сместување на повремени патници, скијачи, студенти, ученици, вљубени парови, љубители на планина, неразделни пријатели, работни колективи и семејства. Опремени да ви понудат луксуз, функционалност и удобност истовремено, апартманите MujEn Lux, по првиот престој, стануваат место кое го сакате и место во кое секогаш се враќате.

Wellness & Spa центарот овозможува целосна релаксација, ментално одвојување од секојдневниот стрес. Со релаксирачка музика и примамлив мирис на есенцијални масла, изберете масажа што ќе ве релаксира и ќе го осветли денот. Во пријатен ориентален амбиент, можете да ја подобрите виталноста на целото тело со голем избор на масажи. Опуштете го вашето тело и зајакнете го вашето здравје во инфрацрвена и финска сауна, џакузи, парна бања, затворен базен или на тепидариум со поглед на долината.

Заокружете го идеалниот ден уживајќи во ресторанот MujEn со избрани автентични кулинарски специјалитети со внимателно зачувани традиционални кулинарски елементи. Богати ароми, уникатен вкус на јадења што ја следат секоја сезона дава посебна нота во елегантен амбиент со прекрасен поглед на падините на Копаоник.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН, БЕЗ ПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ

 

ЦЕНОВНИК 2020/2021
АПАРТМАНИ МУЈЕН КОМФОРТ – ЗИМА 2020/2021
Цени изразени само за наем на соба
Период Смена 1/4 апп Делукс
29.11-06.12.2020 Нед/Нед 80 300
06.12-13.12.2020 Нед/Нед 100 300
13.12-20.12.2020 Нед/Нед 100 300
20.12-27.12.2020 Нед/Нед 80 300
27.12-03.01.2021 Нова Година 242 690
03.01-10.01.2021 Нед/Нед 115 345
10.01-17.01.2021 Нед/Нед 115 345
17.01-24.01.2021 Нед/Нед 115 345
24.01-31.01.2021 Нед/Нед 92 345
31.01-07.02.2021 Нед/Нед 92 345
07.02-14.02.2021 Нед/Нед 115 345
14.02-21.02.2021 Нед/Нед 242 690
21.02-28.02.2021 Нед/Нед 115 345
28.02-07.03.2021 Нед/Нед 88 330
07.03-14.03.2021 Нед/Нед 110 330
14.03-21.03.2021 Нед/Нед 88 330
21.03-28.03.2021 Нед/Нед 88 330
28.03-04.04.2021 Нед/Нед 88 330
Цени изразени за наем на апартман на ден
Доплата за полупансион: 18еур за возрасен, 9еур за деца од 2-11,99год
Доплата за појадок: 6еур за возрасен, 3еур за дете 2-11,99год
Доплата за вечера: 12еур за возрасен, 6еур за дете 2-11.99год
Во цената не е вклучена такса, која изнесува 120дин за возрасен и 60дин за дете од 7-15год
Оброците се служат во Мујен Лукс зградата

 

ЦЕНОВНИК 2020/2021
АПАРТМАНИ МУЈЕН ЛУКС (главна зграда)- ЗИМА 2020/2021
Цени изразени само за наем на соба
Период Смена 1/2 студио 1/4 апп 1/6 апп
29.11-06.12.2020 Нед/Нед 75 90 110
06.12-13.12.2020 Нед/Нед 90 110 130
13.12-20.12.2020 Нед/Нед 90 110 130
20.12-27.12.2020 Нед/Нед 75 90 110
27.12-03.01.2021 Нова Година 205 250 300
03.01-10.01.2021 Нед/Нед 105 125 150
10.01-17.01.2021 Нед/Нед 105 125 150
17.01-24.01.2021 Нед/Нед 105 125 150
24.01-31.01.2021 Нед/Нед 85 105 125
31.01-07.02.2021 Нед/Нед 85 105 125
07.02-14.02.2021 Нед/Нед 105 110 150
14.02-21.02.2021 Нед/Нед 205 250 300
21.02-28.02.2021 Нед/Нед 105 125 150
28.02-07.03.2021 Нед/Нед 82 99 121
07.03-14.03.2021 Нед/Нед 99 121 143
14.03-21.03.2021 Нед/Нед 82 99 121
21.03-28.03.2021 Нед/Нед 82 99 121
28.03-04.04.2021 Нед/Нед 82 99 121
Цени изразени за наем на студио или апартман на ден
Доплата за полупансион: 18еур за возрасен, 9еур за деца од 2-11,99год
Доплата за појадок: 6еур за возрасен, 3еур за дете 2-11,99год
Доплата за вечера: 12еур за возрасен, 6еур за дете 2-11.99год
Бебешко креветче – бесплатно, со предходна најава при резервација
Во цената не е вклучена такса, која изнесува 120дин за возрасен и 60дин за дете од 7-15год

 

Во цената е вклучено: транспорт до ски ресортот 5 термини на ден додека оперира гондолата.

Во цената не е вклучено:

Можна е доплата од 10еур за употреба на спа во Мујенлукс зградата, кој вклучува внатрешен базен со џакузи, финска сауна, инфраред сауна, арома парна бања, тепидариум, солена соба.

Локална такса од 120динари за возрасен и 60динари за деца од 7-14,99го, дете до 6,99го – не плаќа такса.

Осигурување – 30дин по лицена на ден, за возрасни и деца

Доплати за оброк, согласно табелата погоре.

Check in: 14h, Check out: 10h.

 

Политика на плаќање: 

За резервација е потребно 50% уплата при вршење на резервацијата, остатокот 15дена пред пристигање.

 

Политика на отказ на резервација: 

До 45дена пред пристигање – 5% пенали

Од 44-30дена пред пристигање – 10% пенали

Од 29-20 дена пред пристигање -20% пенали

Од 19-15 дена пред пристигање – 40% пенали

Од 14-10 дена пред пристигање – 80% пенали

Од 9-6 дена пред пристигање – 90% пенали

Од 5-0 дена пред пристигање – 100% пенали

 

После потврда на резервација, истата моѓе да се промени, само со согласност на хотелот.