КОМПЛЕКС МИНАМИ – ОХРИД

You are currently viewing КОМПЛЕКС МИНАМИ – ОХРИД

Комплекс Минами

Ценовник за ноќевање за сезона 2021

 

Bила МИНАМИ

Kуќа за гости се наоѓа во селото Коњско во Националниот парк Галичица, сместена на 1100 метри надморска височина. Вилата се наоѓа на 11 км од центарот на Охрид и 3 км од најблиската плажа. Куќата е опкружена со планината Галичица, големи прекрасни ливади, збогатена со уникатен прекрасен поглед на целото Охридско езеро. Уживајте во мирот, тишината и звукот на птици, овде можете да вкусите традиционална домашна кујна придружена со чаша домашна лоза, ракија или сок.Комплекс Минами нуди 3 простории со големи брачни кревети со поглед на езерото и планината и голема дневна соба со традиционален стил. За целото патување за да биде подобро, во близина на Вилата МИНАМИ се наоѓа црква изградена во 1921 година, старо село со стари куќи од формата 1920 година, место каде што можете да ги направите вашите убави фотографии.

 

Понуда Март и Април

 

Понудата важи од Понеделник до Четврток. 

  • Цена 700 ден по лице со вклучен доручек.

 

  • Цената за Петок, Сабота и Недела останува иста со понудата за лето сезона 2021.

 

Понуда за  лето сезона 2021

 

Апартман Минами

Цена по лице:

*Ноќевање со доручек 1000 денари
*Полупансион со доручек и вечера 1300денари
*Полн пансион, доручек, ручек и вечера 1600денари

 

* Mинимум 4 особи
-Достапни 3 спални соби со по 1 дупли лежај
-2 големи тераси на прв и втор спрат и 4 мали
тераси на втор спрат, дневен престој, тоалет, мини кујна и фрижидер
-ГРЕЕЊЕ/ЛАДЕЊЕ (КЛИМА КАМИН ПАРНО)
-Целосна квадратура на апартманот 110m2

 

Студио Минами 

Цена по лице:

* Ноќевање со доручек 1000денари
*Полупансион со доручек и вечера 1300денари
*Полн пансион, доручек, ручек и вечера 1600денари

 

*Минимум 2 особи
-Достапна 1 соба со тоалет
-1 дупли лежај и 1 кревет на два спрата, тоалет, тераса
-ГРЕЕЊЕ/ЛАДЕЊЕ (КЛИМА ИНВЕРТЕР)
-Целосна квадратура на студиото 22m2

 

 

Напомена!
Во полупансион и полн пансион и пијалокот не е вклучен во цената!

 

*За деца до 5 години е бесплатно, за деца до 12 години се наплаќа половина цена. Располагаме со 4 студиа на прв спрат и 3 студиа на втор спрат.
Максимум луѓе што може да се сместат во нашиот комплекс е 34 + 2 помошни.
Брз престој се наплаќа 2000денари!
За резервација од 3 и повеќе ноќевања добивате 10% попуст на цената!
*При резервација за сместување во нашиот Комплекс се уплаќа аванс од 50% од вредноста на резервацијата на сметката на Комплекс Минами и тие средства се неповратни, а остатокот го уплаќате истиот ден на сместување во Комплексот!