Хотел МИЛЕНИУМ Охрид

Хотел МИЛЕНИУМ Охрид

Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од прекрасното Охридско Езеро. Со самото тоа што е сместен во Охрид, европскиот Ерусалим, ги комбинира предностите на еден модерен град и на место со богато историско минато и културни вредности. Нуди незаборавен поглед на езерото, стариот град и древната Самоилова тврдина. Од стариот дел на градот Ве дели само кратка, пријатна прошетка покрај езерото.
Ќе бидете воодушевени од неверојатниот спој на природните и културно-историски богатства: антички споменици, цркви, музеи, сето тоа надополнето со прекрасен поглед кон езерото, посебно на зајдисонце.

Хотелот располага со капацитет од вкупно 69 соби од кои: 45 стандардни соби, 10 дуплекси, 6 делукс соби и 8 Јуниор aпартмани.

Секоја соба е опремена со: клима уред, мини бар, безжичен интернет, дирекна телефонска линија, кабелска телевизија, купатило со туш кабина или када.

 

Цените се изразени по соба ( за 2 лица) за 3 или 4 ноќевања на база ноќевање со појадок

во Двокреветни соби со страничен поглед на Езеро

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд.

     
Датуми: Ноќевања: Цена за 2 Лица
16.7.2020-19.07.2020 3 Ноќевања 119
19.07.2020-23.07.2020 4 Ноќевања 144
23.07.2020-26.07.2020 3 Ноќевања 119
26.07.2020-30.07.2020 4 Ноќевања 144
30.07.2020-02.08.2020 3 Ноќевања 119
02.08.2020-06.08.2020 4 Ноќевања 144
06.08.2020-09.08.2020 3 Ноќевања 119
09.08.2020-13.08.2020 4 Ноќевања 144
13.08.2020-16.08.2020 3 Ноќевања 119
16.08.2020-20.08.2020 4 Ноќевања 144
20.08.2020-23.08.2020 3 Ноќевања 119
23.08.2020-27.08.2020 4 Ноќевања 144
27.08.2020-30.08.2020 3 Ноќевања 119
30.08.2020-03.09.2020 4 Ноќевања 144
03.09.2020-06.09.2020 3 Ноќевања 119
06.09.2020-10.09.2020 4 Ноќевања 144
10.09.2020-13.09.2020 3 Ноќевања 119
13.09.2020-17.09.2020 4 Ноќевања 144
17.09.2020-20.09.2020 3 Ноќевања 119
20.09.2020-24.09.2020 4 Ноќевања 144
24.09.2020-27.09.2020 3 Ноќевања 119

 

Хотел Милениум – Охрид
Специјална понуда за престој од 7 ноќевања
Цена по соба за 7 ноќевања 7 Ноќевања со појадок Полупансион Полн Пансион
Двокреветна соба 238 Доплата 5еур по лице на ден Доплата 10 еур по лице на ден

Доплати:

2 Деца до 6,99 год. Бесплатно

Дете од 7 до 11,99 год. 5 Евра на ден на база ноќевање со појадок

3 Возрасен – 10 Евра на ден на база ноќевање со појадок

Појадок: Шведска маса

Дополнителен оброк (ручек или вечера Пансионско мени) 5еур по лице без вклучен пијалок

Цените се со вклучен надворешен паркинг со видео надзор, бежичен интернет во лоби, ресторан, и соба, финска сауна, турска сауна, турска парна бања, теретана и туристичка такса.

Check IN: 14:00 часот

Check Out: 10:00 часот