Хотел МИЛЕНИУМ Охрид

Хотел МИЛЕНИУМ Охрид

Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од прекрасното Охридско Езеро. Со самото тоа што е сместен во Охрид, европскиот Ерусалим, ги комбинира предностите на еден модерен град и на место со богато историско минато и културни вредности. Нуди незаборавен поглед на езерото, стариот град и древната Самоилова тврдина. Од стариот дел на градот Ве дели само кратка, пријатна прошетка покрај езерото.
Ќе бидете воодушевени од неверојатниот спој на природните и културно-историски богатства: антички споменици, цркви, музеи, сето тоа надополнето со прекрасен поглед кон езерото, посебно на зајдисонце.

Хотелот располага со капацитет од вкупно 69 соби од кои: 45 стандардни соби, 10 дуплекси, 6 делукс соби и 8 Јуниор aпартмани.

Секоја соба е опремена со: клима уред, мини бар, безжичен интернет, дирекна телефонска линија, кабелска телевизија, купатило со туш кабина или када.

                                                   

Цена по соба на ден Ноќевање со појадок
Еднокреветна соба 2135 мкд
Двокреветна соба 2928 мкд
Дуплекс соба/Делукс соба 3355 мкд
Јуниор апартман 3965 мкд

Специјална понуда за престој од 7 дена (една недела)

Цена по соба на ден Ноќевање со појадок ВВ Полупансион НВ Полн пансион FB
Еднокреветна соба 1647 мкд +305 мкд +610 мкд
Двокреветна соба 2135 мкд +305 мкд (по лице) +610 мкд (по лице)

Дадените цени се со вклучен: надворешен паркинг со видео надзор (само со автомобили и комбиња), безжичен интернет во лоби, ресторанот, семинарската сала и во собите, финска сауна, турска парна бања, теретана, ДДВ (5%) и туристичка такса.

Забелешка: Дадените цени се без вклучен пијалок за време на ручек/ вечера.

Политика за деца: за 0–7 години е без доплата; за 7–12 години следува 50% попуст.

Доплата за трето возрасно лице во двокреветнa стандардна соба на помошен кревет: 610 МКД (10 ЕУР)

Појадок: Шведска маса.

Ручек / Вечера: Пансионско мени

Дополнителен оброк (ручек или вечера): 305 МКД (5 ЕУР) по лице (без вклучен пијалок).

Пријавување и одјавување од хотелот: Пријавување – после 13 часот, а одјавување до 12 часот.

Сместување: Хотелот располага со вкупно 69 соби – 45 двокреветни, 10 студио (две нивоа / дневен престој и спална соба), 6 делукс соби и8 јуниор апартмани.

Дополнителни услуги:

  • 24 ч Рецепција
  • Перење & пеглање
  • Ресторан (за 190 гости)
  • Аперитив бар
  • Хотелска тераса (за 70 гости)
  • Вински бар
  • Сефови на рецепција
  • Спа&велнес (масажа, парна бања, сауна, теретана)
  • Продавница за накит
  • 2 сали за семинар со капацитет до 120 лица