MIA`S FAVORITE HOTEL-МАВРОВО

You are currently viewing MIA`S FAVORITE HOTEL-МАВРОВО

Со поглед на езерото Маврово од позиција од над 1200 метри надморска височина, омилениот хотел на Миа’с Маврово стои на сценско место во планинските падини на планината Бистра – ливади, пасишта и огромни шуми што лежат во границите на националниот парк Маврово .

Ние сме на непосредна близина на највисоките алпинистички терени на Македонија, и само неколку минути оддалечени од популарното археолошко наоѓалиште и природните чуда, како вековните манастири, водопади и чисти места, и близу до кристалното езеро.

Нашиот прекрасен хотел е тука од 1963 година, обезбедувајќи луксузно засолниште за патувачи, патници и спортисти. Ние се одликуваме со луксуз обезбедувајќи домашен амбиент преку вкупно 30 соби, кои се движат од двокреветни соби до свитови и претседателски апартман.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Mia’s Favorite Hotel – Маврово
Тип на соба Капацитет цена за 1 лице цена за 2 лица
Еднокреветна спорт соба 1 возрасно 45еур /
Двокреветна спорт соба 2 возрасни -20% од цената за 2 лица 60еур
Спорт премиум соба 3 возрасни -20% од цената за 2 лица 80еур
Стандард соба 2 возрасни -20% од цената за 2 лица 80еур
Стандард двокреветна со балкон 2 возрасни -20% од цената за 2 лица 90еур
Премиум соба 3 возрасни / 100еур
Фамилијарен свит 4 возрасни / 130еур
Фамилијарен Спорт свит 4 возрасни / 90еур
ВИП апартман 2 возрасни+1софа / 135еур
ВИП Спорт комфорт Апартман 6 возрасни / 110еур
ВИП Супериор Апартман 5возрасни +2софа кревета / 160еур
1 дете до 11,99год – бесплатно, 2ро дете до 11,99год – 15еур на ден
Деца над 12год – плаќаат 30еур на вечер
Дополнително возрасно лице во соба се наплаќа 30еур на вечер
Во Вип Апартман дополнително лице се доплаќа 30еур на вечер
4то или 5то или 6то возрасно лице 20еур на ден
Check in: 14:00 Check out:10:00h

Политика на отказ на резервација: До 14 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 50% пенали.

Рано чекирање може да се дозволи, само доколку собата е слободна, и средена.

Касно одјавување од хотел до 18:00часот – се доплаќа 50% од цената на ден, доколку се одјавите после 18часот се наплаќа целосно ноќевање

Минимум престој од 2 ноќевања

Спа центарот е вклучен во цената, дозволено 45-60мин користење, на максимум 6 лица, зависно од резервациите

Официјална веб страна на хотелот, за повеќе информации и слики од собите: https://miasfavorite.com/