Вила МЕМФИС

You are currently viewing Вила МЕМФИС

Вила МЕМФИС – Калитеа  2021

Вила Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа во пешачката зона, опкружена со голем број на продавници, кафетерии и таверни. Вилата располага со 1/3 и 1/4 студија опремени со ТВ, WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш и балкон. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

ЦЕНОВНИК ЗА 7 НОЌИ  / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ /

Период Бр.на ноќи 1/3 студио 1/4 студио
29.05 – 05.06 7 109 € промо 119 € промо
05.06 – 12.06 7 20 22
12.06 – 19.06 7 25 26
20.06 –  27.06 7 27 28
27.06 – 03.07 7 319  329 €
03.07 – 10.07 7 35 369 
10.07 – 17.07 7 399 € 409 
17.07 – 24.07 7 40 419 
24.07 – 31.07 7 40 419 
31.07 – 07.08 7 40 419 
07.08 – 14.08 7 40 419 
14.08 – 21.08 7 379 € 389 €
21.08 – 28.08 7 329 € 339 
28.08 – 04.09 7 279 € 28
04.09 – 11.09 7 23 24
11.09 – 18.09 7 199  209 €
18.09 – 25.09 7 159  169 €

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   / 9 ноќи / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ /

Период Бр.на ноќи 1/3 студио 1/4 студио
03.07 – 12.07 9 46 479 €
12.07 – 21.07 9 50 519 
21.07 – 30.07 9 509 € 519 
30.07 – 08.08 9 50 519 
08.08 – 17.08 9 509 € 519 €
17.08 – 26.08 9 47 48

ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА AПАРTМАН ИЛИ СТУДИО  ЗА  7 и 9 НОЌИ.

ВАЖНО – ДАДЕНИТЕ ЦЕНИ СЕ ЗА ЛЕТУВАЊЕ СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ, ОПЦИЈА ЗА ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ПОСТОИ, НО ЌЕ БИДЕ ДОПОЛНИТЕЛНО СООПШТЕНА НА ЗАИНТЕРЕСИРАНИТЕ, А ЦЕНИТЕ И УСЛОВИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ЌЕ БИДАТ ДЕФИНИРАНИ СОГЛАСНО МОМЕНТАЛНИТЕ ПРОТОКОЛИ ЗА ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ НА ПАТНИЦИ

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

  • Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во студијата и апартманите е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во апартманите и студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.