MAYA BAY- КАЛИТЕА

You are currently viewing MAYA BAY- КАЛИТЕА

Во цената е вклучено:

  • 7 ноќевања 
  • Користење на клима уред
  • Wi-Fi на базен и бар / лоби

За уплатени два последователни термини  7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминит со пониска цена

Доплати:

  •              Туристичка такса од 1,5 евра по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
  • 2-ро дете од 0-11,99 години – доплата од 13€ на ноќ;
  • Трет  возрасен сместен на дополнително  легло 17€ на ноќ
Термин Услуга Цена по лице
16.05-23.05.2021 7 RO 125 €
23.05-30.05.2021 7 RO 148 €
30.05-06.06.2021                7 RO 194 €
06.06-13.06.2021 7 RO 240 €
13.06-20.06.2021 7 RO 263 €
20.06-27.06.2021 7 RO 298 €
27.06-04.07.2021 7 RO 332 €
04.07-11.07.2021 7 RO 367 €
11.07-18.07.2021 7 RO 378 €
18.07-25.07.2021 7 RO 378 €
25.07-01.08.2021 7 RO 378 €
01.08-08.08.2021 7 RO 378 €
08.08-15.08.2021 7 RO 378 €
15.08-22.08.2021 7 RO 344 €
22.08-29.08.2021 7 RO 275 €
29.08-05.09.2021 7 RO 240 €
05.09-12.09.2021 7 RO 206 €

Band Text 

Овој аранжман е во организација на ДТУ АтлантиС ДООЕЛ и може да се користат COVID-19 ваучерите.

Локација 

Локација: 

Грција / Халкидики / Касандра / Калитеа.

GPS: 40.072341; 23.449572

За хотелот: 

Хотелот има одлична локација, земајќи го во предвид фактот дека се наоѓа во близина на центарот на Калитеа, која истовремено нуди прекрасен поглед на Заливот Торонеос. Во близина на хотелот се наоѓаат најпознатите ноќни клубови од овој регион, кои нудат разновидна програма.

Плажа 

Плажа:
Неполни 5 минути од песочна плажа.

Пансион 

Услуга:
Ноќевање 

Во цената е вклучено: 

Услуги кои се вклучени во цената:

Интернет: Бесплатно на бар / базен.
Користење на клима уред.

 

Во цената не е вклучено: 

Услуги кои не се вклучени во цената:

  • Туристичка такса од 1,5 евра по соба на ноќ која се плаќа во хотел;

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ (МАКЕДОНИЈА-ГРЦИЈА-МАКЕДОНИЈА)
Цена и време на поаѓање за превоз на релација Скопје – Касандра (секоја Недела):
Куманово 35€
Скопје 35€ – 04:00h Скопје (Дрводекор)
Велес 35€ – 04:30h Велес (бензинска пумпа, Мотел Македонија)
Штип 40€ – 03:40h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
Радовиш 40€ – 04:30h Радовиш (Makpetrol бензинска на излез од Радовиш) – трансфер до Смоквица
Струмица 40€ – 05:00h Струмица (Makpetrol бензинска нов кружен тек) – трансфер до Смоквица
Неготино 35€ – 05:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
Смоквица 35€ – 05:40h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица)
Граничен премин Богородица 35€  – 06:00h (бензинска пумпа Шимов)
 
Цена и време на поаѓање за превоз на релација Битола – Касандра (секоја Недела):
Битола 30€ – 04:00h Битола (автобуска станица)
Прилеп 30€ – 03:15h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – трансфер до Битола
Струга 35€ – 02:15h Струга (хотел Дрим) – трансфер до Битола
Охрид 35€ – 02:30h Охрид  (бензинска пумпа Лук Оил, излез од Битола) – трансфер до Битола
Кичево 35€ – 02:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – трансфер до Битола
Ресен 30€ – 03:15h Ресен (спроти автобуска станица) – трансфер до Битола
 
Попусти за деца и возрасни
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
Дете 2-11,99 има попуст -10евра од цената за возрасен
Лица на 63 години имаат попуст -10евра
За користење на превоз во еден правец се одбива -10евра од цената за возрасен / за деца и лица на 63 години нема попуст
*цените се дадени по лице

Сместување 

Сместување:Стандардна Двокреветна соба (Double Standard Room) – Двокреветни стандардни соби имаат страничен поглед на море.
Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11.99 години или 1 возрасен / baby cot на барање – бесплатно!
Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, клима уред, телефон, фен за коса, LCD телефизор, сеф, софа (дополнително легло), балкон, купатило со туш.

Услови за деца 

Доплати за деца и трет возрасен:

  • 2-ро дете од 0-11,99 години – доплата од 13€ на ноќ;
  • Трет возрасен сместен на дополнително легло 17€ на ноќ

Дополнителни информации 

Хотелски содржини: 
Надворешен базен (бесплатно), бар покрај базен, рецепција 24 / 7, игротека за деца, room service (со доплата), перална (со доплата).
За деца: Во склоп на хотелот има игротека за нашите најмали пријатели.

Важни информации 

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци!