Хотел МАИВА – Св. СТЕФАН – Охрид

You are currently viewing Хотел МАИВА – Св. СТЕФАН – Охрид

Хотел Маива, категоризиран како Хотел со 4 ѕвезди, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир и 150 метри од Хотел Климетица . Претставува објект со современ ентриер – Ви нуди комфор, удобност – прекрасно место за одмор и релаксација, како и споделување пријатни мигови.

Хотел Маива располага со 30 луксузни студија, опремени со француски лежај и гарнитура за дневен престој, со плазма и сателитска ТВ, мини бар и тераса со поглед на езеро.

Исто така, хотелот располага и со Kристална сала со 150 седишта во кој ќе можете да уживате во разновидноста на специјалитети од национална и интернационална кујна во прекрасен амбиент во кој можете да ги прославите вашите свечености, коктел забави или деловни приеми.
Во склоп на хотелот работи и кафе бар со тераса, каде ќе можете да се релаксирате за време на Вашиот престој.

Хотелот нуди можност за организација на семинари, деловни состаноци и меѓународни конгреси.

 

Цени за сезона 2021

Хотел Маива – Охрид 2021
Цени по лице на ден
ПАНСИОН BB HB
Април/Мај/Јуни 24 28
Јули/Август 26 30
Септември/Октомври 24 28

 

–                 Во цената е вклучено користење спа центар (џакузи, парна бања и сауна)

–                 Спа центарот се користи со претходно закажан сопствен термин согласно препораките за заштита од covid – 19

–                 Спа центарот работи од 10:00-20:00 часот

–                 Цените се по лице во двокреветна соба .

–                 За сместување во еднокреветна соба + 30 % доплата.

 

•    Услови за деца

– Деца до 4.99 – гратис
– Деца од 5-11.99 години – 50% попуст од цената по лице

•    Oброци:

– Појадок 07-10 часот
– Вечера 18-20:30 часот

 

Политика на отказ:

–                 7 дена пред користење на услугата ( без надоместок );

–                 за отказ на резервација помалку од 7 дена – 50% пенали

–                 за отказ помалку од 2 дена – 100%