LION HOTEL 4* – Боровец

LION HOTEL 4* – Боровец

Реновираниот Хотел Лион, се наоѓа во помирен дел на Боровец, и нуди затворен базен и бесплатен превоз до ски лифтовите. Хотелот исто располага со, ресторан, лоби бар, велнес центар, соби за непушачи, паркинг, собен сервис, сервис за пеглање и перење, менувачница, билјард, пинг понг.

Спа центарот располага со затворен базен, сауна, парна бања, турска бања, амам и можност за масажни третмани со доплата.

Секоја хотелска соба располага со ТВ, мини бар, телефон, бања со када.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2019

 

LION 4* 28.12-03.01.2020 04.01-10.01.2020; 15.02-21.02.2020 15.12-27.12.2019; 11.01-17.01.2020; 25.01-14.02.2020
22.02-28.02.2020
01.12-14.12.2019; 19.01-25.01.2020; 23.02-31.03.2020
DOUBLE STANDARD / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 132 57.2 55 51.7
1 Возр+1Дете (2-11.99) 119.35 73.15 69.3 61.6
2 Возрасни лица 136.4 83.6 79.2 70.4
DOUBLE LARGE / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 143 92.4 88 77
1 Возр+1Дете (2-11.99) 125.125 80.85 77 67.375
1 Возр+2 Деца(2-11.99) 151.525 98.45 93.5 81.675
2 Возрасни лица 143 92.4 88 77
2Возр+1Дете(2-11.99) 169.4 110 104.5 91.3
3 Возрасни лица 192.5 125.4 117.7 104.5
FAMILY ROOM / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 154 110 103.4 92.4
1 Возр+1Дете (2-11.99) 134.75 96.25 90.475 80.85
1 Возр+2 Деца(2-11.99) 159.5 113.85 106.975 95.15
1 Возр+2 Деца(2-11.99) 187.55 131.45 123.475 109.45
2 Возрасни лица 154 110 103.4 92.4
2Возр+1Дете(2-11.99) 180.4 127.6 119.9 106.7
2Возр+2Деца(2-11.99) 206.8 145.2 136.4 121
3 Возрасни лица 206.8 162.8 156.2 145.2
3 Возр+1Дете(2-11..99) 233.2 162.8 152.9 135.3
4 Возрасни лица 259.6 180.4 169.4 149.6
ONE BEDROOM APARTMENT / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 264 187 176 154
1 Возр+1Дете (2-11.99) 264 187 176 154
1 Возр+2 Деца(2-11.99) 264 187 176 154
1 Возр+2 Деца(2-11.99) 264 187 176 154
1Возр+4Деца(2-11.99) 264 187 176 154
2 Возрасни лица 264 187 176 154
2Возр+1Дете(2-11.99) 264 187 176 154
2Возр+2Деца(2-11.99) 264 187 176 154
2Возр+3Деца(2-11.99) 264 187 176 154
3 Возрасни лица 264 187 176 154
3Возр+1Деете(2-11.99) 264 187 176 154
3Возр+2Деца(2-11.99) 264 187 176 154
4 Возрасни лица 264 187 176 154
4Возр+1Дете(2-11.99) 264 187 176 154
5 Возрасни лица 264 187 176 154
Release periods 28 дена 14 дена 7 дена 7 дена
Политика на отказ 14 дена 7 дена 3 дена 3 дена
Пенали: 100 % пенали 1 ноќевање 1 ноќевање 1 ноќевање
NO SHOW пенали: 100 %пенали 2 ноќевања 2 ноќевања 2 ноќевања
Минимум престој 5 ноќевања 5 ноќевања 5 ноќевања 5 ноќевања

 

Во цените е вклучено: ноќевање на база полупансион, употреба на базен, сауна, фитнес, џакузи, трансфер до гондолата и назад. За време на вечерата вклучени се и пијалоци како пиво, вино, вода и џус.

Во цените не е вклучено: употреба на спа зоната, (амам, парна бања, финска сауна, масажи) собен сервис и паркинг – 8лева на ден на лице место се плаќа.

Промоциите и попустите можат да се комбинираат

 

Доплати:

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

-Новогодишна вечера – задолжителна: 75еур возрасен, 35еур дете од 4-11,99год

-Божиќна вечера – не задолжителна: 45еур возрасен, 22.5еур дете од 4-11,99год