Вила Лиолиос Тасос

You are currently viewing Вила Лиолиос Тасос

Студиото Лиолиос е сместен во Скала Потамија, на 200 метри од Голден Бич, 12 км од пристаништето Тасос и 2,5 км од музејот Полигноту Ваги, има сместување со балкон и бесплатна WiFi. Има поглед на градина и е на 4,8 км од традиционалната населба Панагија и 11 км од црквата Агиос Јоанис. Овој климатизиран апартман има  ТВ со рамен екран и кујна со фрижидер.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 31.01.2023, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 04.02.2023

 

Опис на програма

 

Цената вклучува:

* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)

* Користење на Wi-Fi

* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)

* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости

* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

* Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Цената не вклучува:

* туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот

*Превоз и Патничко осигурување

* Доплата за користење на клима уред се плаќа на лице место 7€

Напомена:

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.

*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата. 

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

 

Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • Кујна
  • TV
 
Датуми 1/2+2
02.06.2023 – 09.06.2023
09.06.2023 – 16.06.2023
16.06.2023 – 23.06.2023
23.06.2023 – 30.06.2023
30.06.2023 – 07.07.2023
07.07.2023 – 14.07.2023
14.07.2023 – 21.07.2023
21.07.2023 – 28.07.2023
28.07.2023 – 04.08.2023
04.08.2023 – 11.08.2023
11.08.2023 – 18.08.2023
18.08.2023 – 25.08.2023
25.08.2023 – 01.09.2023
01.09.2023 – 08.09.2023
08.09.2023 – 15.09.2023
15.09.2023 – 22.09.2023
22.09.2023 – 29.09.2023

Превоз

 

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 60€ • Штип 70€      
• Велес 60 € • Радовиш 70€      
• Неготино 60€ • Струмица 70€      
• Граничен премин 60€        
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
* Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години