ЛЕТНА ПОНУДА БАЛИ + СИНГАПУР

ЛЕТНА ПОНУДА БАЛИ + СИНГАПУР

Бали – Рајскиот остров на боговите. Сместен во југоисточна Азија, на екваторијалниот премин на Индинскиот со Тихиот Океан, Индонезија. Овој тропски остров е толку сликовит што на прв поглед ќе ви се чини нереален. Опкружен е со кристално чисто море и долги, бели песочни плажи, додека во внатрошноста владеат џунгли, високи вулкански планински масиви, сликовити локални населби и импресивни оризови тераси. Бали е дестинација и атракција за секој посетител. Плени со богатото историско наследство за кое балижаните се особено горди. Овој народ успеал да ја задржи својата долга верска традиција која се отсликува на секој начин во секојдневниот живот на населението и во архитектурата која изобилува со величенствени храмови и палати.  За сурферите и љубителите на слични водени спортови нај атрактивна е западната обала каде се наоѓаат некои од нај убавите плажи на светот, додека источната обала е рај за релаксиран и мирен фамилијарен одмор со плажи од ситен песок и мирно море. Меѓу по атрактивните туристички области се Кута, Санур и Нуса Дуа, кои нудат многу забава, ресторани, барови и шопинг.

БАЛИ – ШОК ПОНУДА / ЛЕТО 2018 (МАЈ – АВГУСТ) 
АВИОН + СМЕСТУВАЊЕ + ТРАНСФЕРИ + ЕКСКУРЗИИ
 ХОТЕЛ – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК (BB) НОЌЕВАЊА 
(ПОАЃАЊЕ ВО ДЕН)
7 НОЌИ
(ПОН/СРЕ/ПЕТ)
8 НОЌИ
(ПЕТ/НЕД)
9 НОЌИ
(ПОН/СРЕ)
10 НОЌИ
(СРЕ/ПЕТ/НЕД)
11 НОЌИ
(ПОН)
12 НОЌИ ***
(ПОН/СРЕ/ПЕТ/НЕД)
ДОПЛАТА ЗА ПЕРИОД
15.07-31.08 (ЛИЦЕ/НОЌ)
ЛОКАЦИЈА ЦЕНА ПО ЛИЦЕ (ЕУР) НА ПАКЕТ ВО 1/2 ОСНОВЕН ТИП НА СОБА
ВКЛУЧЕНИ 3 ЕКСКУРЗИИ ЗА ТЕРМИНИ СО 7/8/9/10/11 НОЌИ / *** 5 ЕКСКУРЗИИ ЗА ТЕРМИН СО 12 НОЌЕВАЊА
HOLIDAY INN EXPRESS BARUNA 3* Kuta 441 € 464 € 485 € 510 € 533 € 569 € 10 €
OASIS KUTA 3* Kuta 441 € 466 € 490 € 530 € 554 € 579 € 8 €
WINA KUTA 3* Kuta 461 € 483 € 505 € 530 € 552 € 579 € 8 €
IBIS STYLE BENOA NUSA DUA 3* Benoa / Nusa Dua 520 € 549 € 579 € 608 € 638 € 638 € 10 €
RESPATI BEACH HOTEL 3*+ Sanur 569 € 606 € 643 € 687 € 724 € 756 € 10 €
PARIGATA RESORT & SPA 4* Sanur 530 € 562 € 594 € 628 € 660 € 717 € 10 €
THE JAYAKARTA 4* Seminyak 540 € 572 € 603 € 658 € 690 € 726 € 10 €
MERCURE RESORT 4* Sanur 658 € 705 € 751 € 805 € 852 € 913 € 13 €
NOVOTEL BALI BENOA 4*+ Benoa 707 € 769 € 830 € 835 € 896 € 972 € 13 €
HOLIDAY INN RESORT BENOA 5* Benoa / Nusa Dua 628 € 670 € 712 € 726 € 769 € 815 € 13 €
HOLIDAY INN RESORT BARUNA 5*  Kuta / Tuban 638 € 685 € 731 € 795 € 842 € 835 € 10 €
BALI DINASTY RESORT 5* Kuta 677 € 734 € 790 € 815 € 872 € 923 € 13 €
GRAND MIRAGE RESORT 5* Benoa / Nusa Dua 707 € 764 € 820 € 835 € 892 € 933 € 13 €
RAMADA BINTANG 5* Kuta 717 € 774 € 830 € 894 € 951 € 1.021 € 18 €
HARD ROCK HOTEL 5* Kuta 795 € 872 € 948 € 1.012 € 1.088 € 1.169 € 20 €
INAYA PUTRI BALI 5* Nusa Dua 805 € 872 € 938 € 933 € 1.000 € 1.130 € 20 €
MELIA BALI VILLAS & SPA 5* Nusa Dua 805 € 877 € 948 € 1.002 € 1.073 € 1.130 € 23 €
HILTON BALI RESORT 5* Nusa Dua 903 € 992 € 1.080 € 1.228 € 1.316 € 1.425 € 23 €
GRAND HAYATT BALI 5* Nusa Dua 1.080 € 1.193 € 1.307 € 1.395 € 1.508 € 1.562 € 25 €
CONRAD BALI HOTEL 5* Benoa / Nusa Dua 1.090 € 1.203 € 1.316 € 1.425 € 1.538 € 1.621 € 25 €
ПАКЕТ – СИНГАПУР (2 Ноќи)
Ав.Карта Бали – Сингапур / 2 Ноќевања со појадок во хотел 3* / Трансфери / Разглед на Сингапур
Доплата за ПАКЕТ СИНГАПУР (по Лице во 1/2 соба) 390 €  *Доплата на пакет цената за Бали
Програма на патување:         
1.ден (Скопје-Доха-Денпасар): 
Поаѓање со летот на Qatar Airways кон Денпасар, со стоп во Доха.
2.ден (Денпасар – Хотел Бали): 
Пристигнување на аеродромот во Денпасар. Трансфер до избраниот хотел. Сместување и ноќевање.
3.ден – 8/9/10/11/12/13.ден (Хотел Бали): 
Појадок во хотел.Слободно време за одмор и индивидуални активности. Вклучени екскурзии (3 или 5). Ноќевање во хотел.
9/10/11/12/13/14.ден (Денпасар – Доха): 
Појадок и одјавување на собите според хотелските правила – најчесто пред пладне. Организиран трансфер до аеродромот. Лет на Qatar Airways до Доха.
10/11/12/13/14/15.ден (Доха – Скопје): 
Пристигнување во Доха. Лет кон Скопје со Qatar Airways. Пристигнување во Скопје окулу пладне.

Цените вклучуваат (Пакет БАЛИ):

 • Повратна авионска карта од Скопје со лет на Qatar Airways (аеродромски такси НЕ се вклучени).  
 •  Сместување во некој од понудените хотели на база 7, 8, 9, 10, 11 или 12 ноќевања со појадок, во двокреветна соба.  
 • Повратни трансфери аеродром – хотел – аеродром на Бали.
 • Екскурзии на Бали – 3екскурзии за пакети со 7, 8, 9, 10, или 11ноќи / 5 екскурзии за пакети со 12 ноќевања.  
 •  Пречек и асистенција на претставник на партнерот на МИГ ТРАВЕЛ за време на престојот на Бали.

Цените вклучуваат (Пакет СИНГАПУР):     

 • Авионска карта од Денпасар до Сингапур.
 • Повратни трансфери аеродром – хотел – аеродром во Сингапур.    
 • Сместување на база 2 ноќевања со појадок во двокреветна аоба во хотел 3* (Bay Hotel 3*, или сличен)   
 • Организиран Полудневен придружен разглед на Сингапур.     

Цените не вклучуваат:    

 •  Аеродромски такси во износ од 279 еур по лице – може да претрпи промена.    
 •  Оброци, пијалоци и услуги надвор од програмата
 • Патничко здравствено осигурување.     

Забелешки: Цените се во Евра а плаќањето исклучиво во денари, по курс од 62мкд за 1еур. Цените може да претрпат промени во зависност од тарифите на моментално расположливите места на летовите со QATAR AIRWAYS. Цените на пакетите важат за престој до 14.ЈУЛ.2018, а за престој во периодот 15.ЈУЛ-31.АВГ има доплата – според последната колона (еур по лице од ноќ).

Пакетите важат за минимум 2 лица со сместување во основен тип на двокреветна соба (“Run of the House”).    

Виза за Индонезија за сопственици на македонски пасоши не е потребна, доколку се поседува валиден пасош (6месеци+ важност), повратна авионска карта и ваучер.

За резервација потребен е депозит во износ од 50% од вкупната цена на аранжманот, односно најмалку 530еур по лице, а доплата се врши 30дена пред поаѓање.