Хотел ЛЕБЕД Охрид

You are currently viewing Хотел ЛЕБЕД Охрид

Хотел Лебед Ви нуди удобност, топлина и квалитет во стилски и софистициран амбиент. Мал, но прекрасен хотел лоциран крај самиот брег на едно од најстарите и најубави езера во светот – Охридско Езеро, само неколку минути пешачење од центарот на градот.

Опуштено чувство… постигнато од најважните работи на собите: добро осветлување, беспрекорен дизајн и пространа просторија.

Хотелот располага со стандард, супериор соби како и Junior Suit.

 

·1622 ден. по лице за ноќевање во двокреветна соба со вклучен појадок;

·2467 ден. за ноќевање во еднокреветна соба со вклучен појадок.

Во цената е вклучена туристичка такса и ддв

 

Цената за дете од 4-11,99год изнесува 7еур за ноќевање со вклучен појадок,

За деца до 3 години не се наплаќа,

За трето возрасно лице се доплаќа 70% од цената за лице по ноќевање со вклучен појадок, што значи 16еур.

 

Политика на отказ на резервација:

До 8 дена пред пристигање – без пенали

по рокот од минимум 7 дена пред доаѓање, се наплаќа 50% од цената.