ЛАРА LUX ЧАЊ

You are currently viewing ЛАРА LUX ЧАЊ

 

ЛАРА LUX, ЧАЊ, Црна Гора, Лето 2022

 

Атрактивното туристичко место Чањ се наоѓа помеѓу Петровец и Сутоморе,го краси пространа песковита плажа долга околу 1100 м.Во непосредна близина се наоѓа познатата Краљичина плажа за која велат дека е бисерот на Јадранот.  Студио –  Лара Lux се наоѓаат во мирниот дел на Чањ на 80 м.од плажа( преку пат на студио и апартмали ..Лара).Модерно опремени студиа( 1/2,1/3,1/4) располагаат со комплетно опремена мини чајна кујна,фрижидер ,ТВ-сателитска програма ,Wi-Fi,сопстено twc,тераса, клима .  Oбјектот има лифт. исхраната е во  модерно опремен сопствен ресторан..Лара..  со квалитетна домашна храна и  услуга на љубезнитe домаќини . Во близина на ресторанот се наоѓа летна градина со мало катче  за деца .  Неколку пати во неделата се организира детска театарска претстава.Обезбеден бесплатен паркинг во гаражата на објектот. Објектот поседува сопствен базен.                    

студио услуга 01.06-21.06 09.09-30.09 21.06-01.07 30.08-09.09 01.07-11.07   11.-21.07- 31.07-10.08-20.08-30.08.
1/2 1/3 1/4 Полу пансион 25 29  32 € 36
1/2 1/3 1/4 Полн пансион 32 35  39 € 43

Цените се за полупансион дневно  ( појадок-вечера) на база шведска маса – услугата почнува со вечера а завршува со појадок.

Комплетниот пансион има избор на повеќе јадења од понуденото мени.    

-влегувањето во студиата е од 12.00ч. напуштањето е во 09.00ч.

 Попусти:-деца до 3 години бесплатно на заедничко легло ,без храна      
-деца од 03-10 години на заедничко легло-плаќаат 50% од цената
-деца од 03-12 години на сопствено легло-плаќаат 70% од цената
-дете до 12 години со еден возрасен во 1/2  студио ,плаќа 80% од цената. 

-бебешко креветче, може да се резервира на рецепција ,гратис   

-Цените се изразени во евра ,наплатата е во денарска противвредност по курс од 62.oo ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. МИГ ТРАВЕЛ  И СКТМ.