КСАМИЛ-28 АВГУСТ

КСАМИЛ-28 АВГУСТ

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величествено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места

 

Период: 28.08.2020 – 30.08.2020 – 2 Ноќевања

          79 ЕВРА со поагање од Битола

           89 ЕВРА со поагање од Скопје

 

1 ден – петок (28.08.2020) Состанок на Автобуска Станица Транскоп во 02.00 часот 
Ноќно возење преку граничниот премин Ќафасан со попатни паузи за одмор и пристигнување во Ксамил во утринските часови. Време за уживање и релаксација на некоја од прекрасните плажи во Ксамил. Оваа дестинација нуди величествено тиркизно море, безброј ресторани покрај самите плажи каде што имате можност да уживате во свежа морска храна како и воодушевувачки зајдисонца. Ноќевање.

 

2 ден – сабота (28.08.2020) Во утринските часови слободно време за индивидуални прошетки низ градот. Во вечерните часови факултативна посета на Саранда исполнетa со многубројни кафулиња, барови, ресторани, сувенирници и продавнички. Враќање во вилата и ноќевање. 

 

3 ден – недела (28.08.2020) Одјавување од вилата во утринските часови и слободно време за индивидуална прошетка. Во пладевните часови поагање за Македонија . Пристигнување во Битола во вечерните часови 

 

Доплати и попусти:

Трето Возрасно лице во трокреветна соба -10 Евра

Четврто Возрасно Лице во четворокреветна соба -10 Евра

Деца до 11,99 год – 10 Евра

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА :

– автобуски превоз на горе наведената релација, 

– 2 ноќевања во апартмантско сместување,

– разглед на Ксамил,

– организација, водство и реализација на аранжманот,

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА :

– патничко осигурување,

-факултативнa вечерна посета на Саранда 5 Евра

-Факултативна вечера во таверна.
 

Напомена: За влез во Албанија не е потребен PCR тест.

За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 35 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата.

Вила Diamond на околу 150 м од плажа

Вила Heaven на околу 300 м од плажа