КСАМИЛ – ВИЛА ВЕЛАЈ

You are currently viewing КСАМИЛ – ВИЛА ВЕЛАЈ

Вила Велај е лоцирана во Ксамил на 400м оддалеченост од плажа, или само 7мин пешачење. Вилата има сопствен двор кој може да го користат гостите.

Собите се наоѓаат на приземје и на втор спрат.

На приземје се студија со капацитет за сместување на две – 1/2 студио, три – 1/3 студио, четири – 1/4 студио или пет лица – 1/5 студио со поглед кон градината. На втор кат се студија за две – 1/2 студио, три – 1/3 студио, четири лица – 1/4 студио. Сите студија располагаат со сопствен тоалет, клима уред (вклучен во цената), кујна со прибор, фрижидер, тв, балкон, комарници.

Капацитет на студија:
1/2 студио – двојно легло ( брачен кревет)
1/3 студио – двојно легло ( брачен кревет) + еден единечен кревет
1/4 студио – двојно легло ( брачен кревет) + креветчиња на кат
1/5 студио – двојно легло ( брачен кревет) + креветчиња на кат + еден единечен кревет

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО Д

ЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2022

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА НА НЕДЕЛАТА -20% ПОПУСТ ЗА ТЕРМИНИ ОД 03.06-02.09.2022, ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 16.04.2022, И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2022

 

Објавено на 07.02.2022

KSAMIL – VILLA VELAJ
ЦЕНА ПО ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ ½ студио 1/3 студио ¼ студио 1/5 студио Коментар
10.06-17.06.2022 7 179 189 219 229  
17.06-24.06.2022 7 189 199 229 239  
24.06-01.07.2022 7 209 219 249 259  
01.07-08.07.2022 7 259 269 299 309  
08.07-15.07.2022 7 299 309 339 349  
15.07-22.07.2022 7 299 309 339 349  
22.07-29.07.2022 7 299 309 339 349  
29.07-05.08.2022 7 299 309 339 349  
05.08-12.08.2022 7 299 309 339 349  
12.08-19.08.2022 7 299 309 339 349  
19.08-26.08.2022 7 289 299 329 339  
26.08-02.09.2022 7 259 269 299 309  
02.09-09.09.2022 7 179 189 219 229  
09.09-16.09.2022 7 159 169 179 209 Промо цена
16.09-23.09.2022 7 139 149 159 189 Промо цена

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку граничен премин Ќафасан: 

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 50€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 50€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку граничен премин Ќафасан:
Битола (Пред спортска Сала) – 50€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 50€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 50€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -50€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -50€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

Сатници на поаѓање:
22:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-ден претходно
22:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола-ден претходно
21:30 h Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно

23.20 h Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно
00.00 h Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје)  трансфер до Битола
01:00 h Битола– (автобуска станица Транскоп На перон)
01.30h Ресен ( спроти автобуска станица ) Ресен
02:00 h Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола)
02.20 h Струга-(на кружниот тек на влезот)
МИГ Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА  МИГ травел