КСАМИЛ-ВИЛА ДАЈМОНД

You are currently viewing КСАМИЛ-ВИЛА ДАЈМОНД

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места

Вила Дајмонд се наоѓа во Ксамил на 200 м од плажа и на 500м од центарот на градот. Вилата  располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија. Сите студија располагаат со мини кујна, клима ( вклучена во цената) и Wifi. и  сопствен паркинг.

GPS:39°45’52.2″N 19°59’44.0″E

*Климата е вклучена во цената

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

Вила Дајмонд – Ксамил
Цена за наем на соба за 7 ноќевања
Термини Двокреветна Трокреветна Четворокреветна Апартман за 4 лица
28.05-04.06.2021 110 120 125 130
04.06-11.06.2021 130 140 145 150
11.06-18.06.2021 160 170 175 180
18.06-25.06.2021 180 190 210 200
25.06-02.07.2021 200 210 215 220

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Албанија:

 • Скопје (Дрводекор)/ Штип (паркинг пред пошта) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола
 • Скопје-Валона- 45 €
 • Скопје-Саранда – 55€
 • Скопје-Ксамил- 55 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Албанија:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) /  Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) –
 • Битола-Валона- 40 €
 • Битола-Саранда – 50€
 • Битола-Ксамил- 50 €
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Охрид за Албанија:

 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) / Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
 • Охрид -Валона- 30 €
 • Охрид -Саранда – 40€
 • Охрид -Ксамил- 40 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Ресен (спроти автобуска станица) – +5€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

 • 23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
 • 23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
 • 23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
 • 00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
 • 01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
 • 02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
 • 03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
 • 03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ