Хотел КРАТИС Кратово

You are currently viewing Хотел КРАТИС Кратово

ХОТЕЛ “КРАТИС” Кратово – е нов угостителски објект во туристичката мапа на Република Македонија. Се наоѓа во центарот на градот Кратово прочуен како град на кулите и мостовите. Кратово претставува идеално место излез од секојдневието и уживање во опуштена атмосвера како и за запознавање на типичната староградска македонска архитектура преку организирани прошетки и посета на локалните знаменитости со културно историско значење. Хотел Кратис претставува спој на традиционалното со модерното, спој на руралното со урбаното, спој на квалитетот со професионализмот!

 

Сместувачки капацитет:  Хотелот располага со 30 соби ,

(25 во хотелот, 5 соби во депандансот кој се наоѓа на 50м оддалеченост од хотелот).

Структура на соби во хотелот : 15 соби со француски лежај,  4 соби со раздвоени кревети,

2 апартмани со брачен лежај и можност за помошен лежај и  4 еднокреветни соби.

Структура на соби во депандансот: 5 двокреветни соби, плус можност за помошен лежај.

Собите се опремени со бања, лцд тв, кабелска телевизија, бежичен интернет, клима уред, мини бар како и современ мебел со исклучително ниво на комфор и удобност.
Хотелот располага со: Голем ресторан погоден за секаков на вид забави со капацитет од 310 души, помал ресторан со капацитет од 70 места и банкет сала со капацитет од 20 места за организирање на Вип состаноци, бизнис ручеци и деловни собири,како и прекрасна тераса со капацитет од 60 места со поглед и чист планински воздух.

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

Хотел Кратис – Кратово
Цени изразени во еур, по лице на ден
Ноќевање со појадок Полупансион Цел пансион
23еур 26еур 29еур

·         Цените се изразени по лице на ден во двокреветна соба.

·         За еднокреветна соба +30%.

·         ДДВ и туристичка такса се вклучени во цените.

·         Време на сместувањево соба – (check-in) после 14.00 часот, а одјавување од соба (check-out) до 12.00 часот.