Хотел Кратис 4* – Кратово

You are currently viewing Хотел Кратис 4* – Кратово

Хотел Кратис 4* – Кратово

ОПИС:

Хотел Кратис се наоѓа во центарот на градот Кратово прочуен како град на кулите и мостовите. Кратово претставува идеално место излез од секојдневието и уживање во опуштена атмосфера како и за запознавање на типичната староградска македонска архитектура преку организирани прошетки и посета на локалните знаменитости со културно историско значење.

Сместувачки капацитет:  Хотелот располага со 30 соби , (25 во хотелот, 5 соби во депандансот кој се наоѓа на 50м оддалеченост од хотелот).

Структура на соби во хотелот : 15 соби со француски лежај,  4 соби со раздвоени кревети, 2 апартмани со брачен лежај и можност за помошен лежај и  4 еднокреветни соби.

Структура на соби во депандансот: 5 двокреветни соби, плус можност за помошен лежај. Собите се опремени со бања, лцд тв, кабелска телевизија, бежичен интернет, клима уред, мини бар како и современ мебел со исклучително ниво на комфор и удобност.

Хотелот располага со: Голем ресторан погоден за секаков на вид забави со капацитет од 310 души, помал ресторан со капацитет од 70 места и банкет сала со капацитет од 20 места за организирање на Вип состаноци, бизнис ручеци и деловни собири,како и прекрасна тераса со капацитет од 60 места со поглед и чист планински воздух.

Дополнителни услуги:По ваш избор секторот за анимации на Хотел “Кратис” може да ви организира свечена вечера со музика во ресторанот на хотелот или на отворената тераса,традиционална македонска вечер во националниот ресторан “Гурман “ кој работи во рамките на хотелот и се наоѓа на 50м од далеченост од хотелот,презентација на македонски фолклор и за време на вечерата,пиво парти во англискиот  паб ”Корнер” кој исто се наоѓа на 50м оддалеченост од хотелот “Кратис”, организирање на посета со водич на културни знаменитости и природни реткости.

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

Хотел Кратис – Кратово
Цени изразени во еур, по лице на ден
Ноќевање со појадок Полупансион Цел пансион
20еур 24еур 29еур

·         Цените се изразени по лице на ден во двокреветна соба

·         За еднокреветна соба +30%.

  • Деца до 5,99год – гратис, деца од 6-11,99год -50% од цената.

·         ДДВ и туристичка такса се вклучени во цените.

·         Време на сместувањево соба – (check-in) после 14.00 часот, а одјавување од соба (check-out) до 12.00 часот.

 

Политика на отказ;

До 40 дена пред пристигање – free; 40-30 – 30% пенали; 30-15 – 50% пенали; 15 – 1 – 85 % пенали