Специјална понуда од Kraljevi Cardaci Spa 4*

You are currently viewing Специјална понуда од Kraljevi Cardaci Spa 4*

СПЕЦИЈАЛНА ПРОМОЦИЈА
Hotel Kraljevi Cardaci Spa 4*- Копаоник
Термин 10.12-29.12.2023

Цена по лице на ден 60€

Во цената е вклучено:

– Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)

– Неограничено користење на Spa&Wellness центар кој се простира на 1.500m²:
– Затворен базен со џакузи
– Отворен базен со џакузи

– Панорама Сауна

– Финска Сауна
– Био Сауна (руска бања)
– Арома Бања (турска бања)
– Хамам

– Солено-ледена соба
– Kneipp базен
– Тапидариум

– Неогреаничено користење на Фитнес Центар
– Неограничено користење на сали за Пинг-Понг

– Организиран трансфер до Ски Центар на секој час до 17:00 часот.

– Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m) (сместен во самиот ски центар на Копаоник)

– Baby Cot (задолжителна претходна најава)

– Детско катче во присуство на родител

– Анимација за деца според програма;
– Wi-Fi низ цел хотел

Напомена:
Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.

 

Детски SPA CENTAR:
– МИНИ АКВА ПАРК
– Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
– Детски Базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

 

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа во агенција):

-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

 

Напомена:
– Kaтна гаража 10€ по кола на ден (може со претходна резервација- наплата на лице место)
– Надворешен паркинг 5-7€ по кола на ден;

 

Услови:
– Краток престој од 3 ноќи само на барање и доплата од 20% на цените
– Деца до 6,99 години ГРАТИС во присуство на две полноплатежни лица;
– Tрето возрасни лице плаќа полна цена;

 

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

– Рокови за откажување на резервација:

– До 21 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

– 20-11 дена пред почеток на аранжман 30% од вкупната сума на аранжманот

– 11-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.
* Хотелот не дозволува промена или отказ на резервација поради неповолни временски услови (недоволно снег, магла….)

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува