„Koviou Holiday Village” – „Paradise studios” – Никити

Paradise studios (дел од хотелот Koviou Holiday Village) се наоѓа на само 250 м. од една од најубавите плажи на Ситониа, Koviou. Располага со 1/2, 1/3 и 1/4 ЕКО соби на приземје без кујна како и со 1/3 и 1/4 студиа и апартмани на приземје, први втор спрат со поглед на прекрасната градина во дворот, а дел имаат и страничен поглед кон морето. Истите имаат комплетно опремени кујни, сопствени тоалети, ТВ, клима уред (вклучена во цена) како и WiFi интернет.

Пространиот двор од  5000 м2 кој е богат со зеленило и хортикултурно уредување ќе го направат престојот на гостите пријатен и релаксирачки. На гостите во Paradise studios на располагање се сите содржини од хотелот Koviou Holiday Village како: користење на базенот, бесплатни лежалки и чадори на базен, бар на базен, отворено кино, вечерни забави, анимација на деца, како и WiFi интернет во сите простории на хотелот.

„Paradise studios“ –Никити
Период ПП Цена по лице во еко соба ценa по лице за студиа и апп.
27.05-03.06.18 7 159 179
03.06-10.06.18 7 189 209
10.06-17.06.18 7 209 229
17.06-24.06.18 7 249 269
24.06-01.07.18 7 259 279
01.07-08.07.18 7 299 309
08.07-15.07.18 7 309 329
15.07-22.07.18 7 339 359
22.07-29.07.18 7 339 359
29.07-05.08.18 7 339 359
05.08-12.08.18 7 339 359
12.08-19.08.18 7 339 359
19.08-26.08.18 7 309 329
26.08-02.09.18 7 279 299
02.09-09.09.18 7 239 259
09.09-16.09.18 7 199 219
16.09-23.09.18 7 179 199
23.09-30.09.18 7 149 169
 • *ПП -Полупансион :(во ресторанот на хотелот Koviou Holiday Village)
 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса

Напомена:

 • Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансионза број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни наредовно легло –БЕСПЛАТНО (во соби и апартмани со соодветен капацитет)
 • Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата (во соби и апартмани со соодветен капацитет)
 • Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата (во 4 креветни апартмани)
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на објектот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

 • возрасни: 35 €
 • деца од 2 до 12 години: 20 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата