ВИЛА КЛЕА – КСАМИЛ

You are currently viewing ВИЛА КЛЕА – КСАМИЛ

Вила “ Клеа“ 

Вилата Клеа се наоѓа во Ксамил,  на 350 метри оддалеченост од плажата Bela Vista и 15 мин од центарот на градчето. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 сoби и 1/4+1 АПП сите комплетно опремени со сопствена кујна, купатило, ТВ, WI – FI, клима, балкон.

 

ЦЕНОВНИК – АЛБАНИЈА ЛЕТО 2022 ВИЛА КЛЕА – КСАМИЛ
Термин 04.06-11.06 11.06-18.06 18.06-25.06 25.06-02.07 02.07-09.07 09.07-16.07 16.07-23.07 23.07-30.07 30.07-06.08 06.08-13.08 13.08-20.08 20.08-27.08 27.08-03.09 03.09-10.09 10.09-17.09 17.09-24.09 24.09-01.10
Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 99€ 109€ 129€ 159€ 219€ 259€ 269€ 269€ 269€ 269€ 269€ 239€ 219€ 169€ 159€ 139€ 99€
1/3 109€ 119€ 139€ 169€ 229€ 269€ 279€ 279€ 279€ 279€ 279€ 249€ 229€ 179€ 169€ 149€ 109€
1/4 119€ 129€ 149€ 179€ 239€ 289€ 299€ 299€ 299€ 299€ 299€ 269€ 249€ 199€ 189€ 169€ 119€


ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕАЊА!
ЦЕНИТЕ ОБЕЛЕЖАНИ СО ЦРВЕНА БОЈА СЕ ПРОМО И НЕ ПОДЛЕЖАТ НА ПОПУСТ!
10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 30.04.2022 (ВО ЦЕНОВНИК НЕ Е ПРЕСМЕТАН ПОПУСТОТ) 

НАПОМЕНА: 
– Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
– Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
– Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
–  За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

ПРЕВОЗ ЗА КСАМИЛ И САРАНДА
Град Цена
Скопје 50€
Кавадaрци – Црна Река (трансфер до Скопје) 55€
Велес (трансфер до Скопје) 55€
Куманово (трансфер до Скопје) 55€
Тетово (попатно) 50€
Гостивар (попатно) 50€
Кичево (попатно) 50€
Охрид (поаѓање од Подмоље) 45€
Струга (попатно) 45€

 

– За деца (2-11.99  год.) за превоз, се одбива 10 евра од цената за возрасен. 
– За билет во еден правец се одбива 10 евра
– Поаѓање од Македонија секој петок, враќање од Албанија секоја сабота
– Понудата важи за месец јуни, јули, август и септември

ОПШТИ УСЛОВИ:

– За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
– Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

– Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна

 – Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој за лица до 65 години)  

– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

– За хигиената на собите се грижат гостите

– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 

– Се патува преку граничниот премин Ќафасан

– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.

– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. ИДЕАЛ ТРАВЕЛ и МИГ ТРАВЕЛ