ВИЛА КЛАРА – КСАМИЛ

You are currently viewing ВИЛА КЛАРА – КСАМИЛ

Вила Клара

Вила Клара се наоѓа на 80 метри од преубавата песочна плажа и на 200 метри од центарот на Ксамил. Најблиската плажа од вилата е Bell Vista. Сите соби се опремени со сопствено купатило, комплетно опремена кујна,клима вклучена во цената, Wi-Fi. Вилата располага со бесплатен паркинг.

ЦЕНОВНИК – АЛБАНИЈА ЛЕТО 2022 ВИЛА КЛАРА – КСАМИЛ
Термин 04.06 11.06 18.06 25.06 02.07 09.07 16.07 23.07 30.07 06.08 13.08 20.08 27.08 03.09 10.09 17.09 24.09
Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 149€ 159€ 179€ 209€ 249€ 269€ 299€ 299€ 299€ 299€ 299€ 289€ 269€ 209€ 199€ 179€ 169€
1/3 159€ 169€ 199€ 229€ 269€ 329€ 329€ 329€ 329€ 329€ 329€ 309€ 289€ 229€ 219€ 199€ 189€

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕАЊА!
ЦЕНИТЕ ОБЕЛЕЖАНИ СО ЦРВЕНА БОЈА СЕ ПРОМО И НЕ ПОДЛЕЖАТ НА ПОПУСТ!
10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 30.04.2022 (ВО ЦЕНОВНИКОТ НЕ Е ПРЕСМЕТАН ПОПУСТОТ) 

НАПОМЕНА: 
– Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
– Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
– Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
–  За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

ПРЕВОЗ ЗА КСАМИЛ И САРАНДА
Град Цена
Скопје 50€
Кавадaрци – Црна Река (трансфер до Скопје) 55€
Велес (трансфер до Скопје) 55€
Куманово (трансфер до Скопје) 55€
Тетово (попатно) 50€
Гостивар (попатно) 50€
Кичево (попатно) 50€
Охрид (поаѓање од Подмоље) 45€
Струга (попатно) 45€

 

 

 

 

 

 

 


– За деца (2-11.99  год.) за превоз, се одбива 10 евра од цената за возрасен. 
– За билет во еден правец се одбива 10 евра
– Поаѓање од Македонија секој петок, враќање од Албанија секоја сабота
– Понудата важи за месец јуни, јули, август и септември

ОПШТИ УСЛОВИ:

– За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
– Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

– Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна

 – Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој за лица до 65 години)  

– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

– За хигиената на собите се грижат гостите

– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 

– Се патува преку граничниот премин Ќафасан

– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.

– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. ИДЕАЛ ТРАВЕЛ и МИГ ТРАВЕЛ