KLAJDI HOTEL 4* ДРАЧ

You are currently viewing KLAJDI HOTEL 4* ДРАЧ

Хотел Клајди се наоѓа во Драч, Голем, лоциран на сама плажа им нуди на својте гости сместувачки капацитети од висок квалитет, релаксирачки одмор и превкусна храна, сопствен приватен паркинг, детско катче и бар им се на располагање на гостите. Хотелот располага со 2 типа на соби, стандардни и фамилијарни, за сите типови на гости. Сите соби се опремени со клима, тв, сопствен тоалет со туш или када, фен и бањарки.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК (има можност и за полупансион или цел пансион, во консултација со агентите на продажба)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

KLAJDI RESORT / 4 STAR / DURRES
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 28.02.2021
30.04.2021
01.05.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
31.08.2021
01.09.2021
30.09.2021
01.10.2021
29.11.2021
STANDARD ROOM
DOUBLE 48.4 55 66 83.6 70.4 48.4
SINGLE 39.6 46.2 55 70.4 58.3 39.6
TRIPLE 69.3 79.2 95.7 118.8 99 69.3
2+1 CHD (0-4,99) 48.4 55 66 83.6 70.4 48.4
2+1 CHD (5-11,99) 60.5 68.75 82.5 104.5 88 60.5
FAMILY ROOM
2PAX 48.4 55 66 83.6 70.4 48.4
3PAX 69.3 79.2 95.7 118.8 99 69.3
4PAX 92.4 105.6 123.2 158.4 132 92.4
2+1 CHD (0-4,99) 48.4 55 66 83.6 70.4 48.4
2+1 CHD (5-11,99) 60.5 68.8 82.5 104.5 88 60.5
2+2 CHD (0-4,99) (0-4,99) 66 75.1 90.2 114.4 96.3 66
2+2 CHD (0-4,99) (5-11,99) 67.1 76.4 91.73 116.4 97.9 67.1
2+2 CHD (5-11,99) (5-11,99) 84.7 96.6 116.4 148.1 124.3 84.7
3+1 CHD (0-4,99) 69.3 79.2 95.7 118.8 99 69.3
3+1 CHD (5-11,99) 88 100.5 121.4 151.5 126.5 88

Во цените не е вклучена задолжителна туристичка такса од 2еур по лице на ден и 1еур за деца од 2-11,99год

Минимум престој од 2 ноќевања

Политика на отказ на резервација:

До 16 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали