KING HOTEL 4* КСАМИЛ

You are currently viewing KING HOTEL 4* КСАМИЛ

Кинг Хотел Ксамил се наоѓа на сама плажа, која е приватна за гостите на хотелот.

Има ресторан на плажа , lounge бар, лежалки и чадор и крпи се бесплатни.Хотелот има приватен паркинг кој исто така е бесплатен.Хотелските соби имаат клима, Тв со сателитски канали, мини фрижидер, чајна кујна, Wi-fi.

Појадокот е или со порачување или на шведска маса.

Доплатата за вечера е 15 евра по лице , и истата е избор од 3 јадења

Пријавувањето во хотелот почнува од 12 ч , додека напуштање е до 10:30ч.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

KING HOTEL 4* KSAMIL
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.05.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
10.07.2021
11.07.2021
31.08.2021
01.09.2021
30.09.2021
01.09.2021
15.09.2021
01.10.2021
31.10.2021
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
DELUXE ROOM
DOUBLE 48.4 70.4 81.4 103.4 70.4 81.4 48.4
SINGLE 35.2 35.2 46.2 57.2 35.2 46.2 35.2
DELUXE SEA VIEW
DOUBLE 70.4 92.4 114.4 169.4 92.4 114.4 70.4
TRIPLE 72.6 95.7 118.8 171.6 95.7 118.8 72.6
2+1 CHD (0-11,99) 70.4 92.4 114.4 169.4 92.4 114.4 70.4
FAMILY ROOM
2PAX 81.4 103.4 114.4 147.4 103.4 114.4 81.4
3PAX 85.8 105.6 118.8 151.8 105.6 118.8 85.8
4PAX 88 110 118.8 154 110 118.8 88
2+1 CHD (0-11,99) 81.4 103.4 114.4 147.4 103.4 114.4 81.4
2+2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 81.4 103.4 114.4 147.4 103.4 114.4 81.4
3+1 CHD (0-11,99) 85.8 105.6 118.8 151.8 105.6 118.8 85.8
KING SUITE SEA VIEW
2PAX 92.4 136.4 169.4 224.4 136.4 169.4 92.4
3PAX 95.7 138.6 171.6 227.7 138.6 171.6 95.7
4PAX 96.8 140.8 176 228.8 140.8 176 96.8
2+1 CHD (0-11,99) 92.4 136.4 169.4 224.4 136.4 169.4 92.4
2+2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 92.4 136.4 169.4 224.4 136.4 169.4 92.4
3+1 CHD (0-11,99) 95.7 138.6 171.6 227.7 138.6 171.6 95.7
SUITE SEA VIEW
2PAX 92.4 114.4 147.4 224.4 114.4 147.4 92.4
3PAX 95.7 118.8 151.8 227.7 118.8 151.8 95.7
2+1 CHD (0-11,99) 92.4 114.4 147.4 224.4 114.4 147.4 92.4
RELEASE DAYS 5 5 5 5 5 5 5

Во цената не е вклучена задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур, дете од 2-11,99год – 1еур на ден

Хотелот го задржува правото на промена на цените без предходна најава, затоа консултирајте се со агент за продажба

Во цените е вклучено: појадок, лежалки и чадор на плажа и паркинг

Минимум престој од 2 ноќевања

Политика на отказ на резервација:

До 16 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 100% пенали.