KATARINO SPA 4*

You are currently viewing KATARINO SPA 4*

Комплетно реновираниот Хотел Катарино Спа 4*, кој се наоѓа во Разлог, на 10км од Банско, е едно сосема поинакво доживување, за оние кој сакаат да избегаат од гужвите и да се релаксираат во прекрасниот хотел кој нуди Спа активности со поглед према планината, и да уживаат во природата и зеленилото кој го опкружува.

Хотелот располага со 196 соби и апартмани, сите реновирани, опремени со тв, мини бар, телефон, сеф, тоалет со туш или када, интернет, пешкири, крпи и козметика, фен.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 04.12.2019

Цените се изразени за престој преку недела, т.е од Недела – Четрврток и Викенд цени од Петок до Сабота

 

 

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

Во цените е вклучено: појадок и вечера, употреба на термалната Спа зона, составена од внатрешен и надворешен базен, киви сауна, финска сауна, парна бања, соба за релаксација со поглед на планина, џакузи во пештера, солена соба, строма парна бања.

 

Во цената не е вклучено: масажи и туристичките такси.

Минимум престој од 3 ноќевања во висока сезона, и 2 во ниска.

 

Доплати:

-Доплата за Новогодишна вечера која е задолжителна – 140еур возрасен, 70еур дете од 7-13,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 3 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ: Доцен отказ:

Сезона А – 1 ноќевање пенали,  Сезона Б -50% пенали, Сезона Ц и Д – 100% пенали,

Не појавување во хотел – 100% пенали