Karavostasi Beach 3*

You are currently viewing Karavostasi Beach 3*

Early Booking Discount понуда од Karavostasi Beach 3*

 

 

 

KARAVOSTASI BEACH 3* PERDIKA                              www.hotel-karavostasi.gr

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА–НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

0

10.05-31.05

01.06-30.06

07.09-30.09

01.07-20.07

26.08-06.09

21.07-25.08

Single Room Standard

47

51

59

69

Double Ground Floor

32

35

47

52

1 дете од 3-11.99 год.

12

12

14

14

Double Room Garden View

32

35

47

52

Double Room Side Sea View

32

35

47

52

Room up to 4 pax Bunk Bed

37

43

57

62

1 дете од 3-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 3-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Double Room Sea View

35

37

52

59

1 дете од 3-11.99 год.

12

12

14

14

Family Standard up to 4 pax

54

59

72

79

Трето лице

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Четврто лице

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 3-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 3-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Полупансион

21

21

21

21

Деца од 3-11.99 год.

14

14

14

14

Минимум престој

2

3

5

5

Stayover Tax 1.5 EUR на ден, се плаќа на лице место

Опис: 150 метри од плажа, ресторан, бар,отворен базен,паркинг, детски игралиште

Соби:балкон, фрижидер,фен,ТВ, клима,телефон

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Tariff Notes

1.Cancellation policy:

10/05-31/05:

9-8 days before arrival 30%

7-1 days before arrival 60%

01/06-20/07 & 26/08-30/09:

9-8 days before arrival 30%

7-3 days before arrival 60%

2-1 days before arrival 100%

21/07-25/08:

23-22 days before arrival 30%

21-16 days before arrival 50%

15-8 days before arrival 75%

7-1 days before arrival 100%

Non-show for all periods, 100%

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2023 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 10.05 ДО 30.06.2023 И ОД 07.09 ДО 30.09.2023

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2023 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.07 ДО 06.09.2023

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2023 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 10.05 ДО 30.06.2023 И ОД 07.09 ДО 30.09.2023

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.05.2023 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.07 ДО 06.09.2023

УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ