Хотел КАПРИ Битола

You are currently viewing Хотел КАПРИ Битола

Хотел & ресторан “Капри” Битола се наоѓа на почетокот на патот за Нижеполе – Пелистер. Хотелот е на 3.5 км од Центaрот на градот.

Располага со 15 двокреветни соби и 5 студија.

Сите соби располагаат со ТВ-плазма, телефон,интернет, WC, фен за коса ,централно ладење и греење..
Студиата располагаат со ТВ-плазма, телефон и интеренет, WC, фен за коса, минибар , кликклак и масичка со 2 фотељи, централно ладење и греење.
Интернет конекција во целиот објект, како и сопствен паркинг за 80 возила и непречено паркирање и движење на автобуси.
Ресторанска сала и летна тераса се опремени да работат во исто време на двата шанкови.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ДЕНАРИ

•            1/1 соба – ноќевање со појадок 1550 денари

•            1/2 соба – ноќевање со појадок за две лица 2450 денари

•            1/3 студио – ноќевање со појадок три лица 3330 денари

•            1/4 студио- ноќевање со појадок за четири лица 4180 денари

За дете до 5 години бесплатно, за деца од 6-12 години се наплаќа 70% од износот на возрасен.

 

Сместување после 13:00 часот, одјава до 12:00

Доручек од 7-10 часот

Секој дополнителен оброк се наплаќа 480 денари по лице- пансионски.