КАЛИТЕА -ПОСЕИДОН

You are currently viewing КАЛИТЕА -ПОСЕИДОН

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија.

(СЕ ОДНЕСУВА ЗА СОБИТЕ КОЈ СЕ СО ПРЕСОЈ ОД НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА) Трокреветното студио располага со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и едно единечно регуларно легло, мини кујна со прибор за готвење и јадење која е одвоена од спалната, но не и со врата, сопствен тоалет,wi-fi балкон кој гледа странично на море или кон градина, а истото е лоцирано на трет кат. Користењето на клима уредот е вклучено во цената. Четворокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и две единечни стандардни легла. Истите можат да бидат  лоцирани на приземје (без оградена тераса) на трет кат со страничен поглед на море, едно студио на четврти кат со голем балкон и директен поглед на море, и едно студио со поглед на градина кое се наоѓа на трет кат.

GPS Координати: 40°4’43.1”N 23°26’41”E

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација. 

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

-5% ПОПУСТ ЗА СИТЕ НОВИ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ  И 50 УПЛАТЕНИ ДО 31.05.2021

САБОТА – САБОТА

Villa POSEIDON Kalithea

Цените се за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања
термини ноќи приземје или поглед градина страничен поглед море
1/4  (студио за 4 лица) 1/4  (студио за 4 лица)
22.05-29.05 7 215 227
29.05-05.06 7 251 263
05.06-12.06 7 329 340
12.06-19.06 7 406 417
19.06-26.06 7 439 450
26.06-03.07 7 505 527
03.07-10.07 7 527 560
10.07-17.07 7 593 604
17.07-24.07 7 593 604
24.07-30.07 7 593 604
30.07-07.08 7 593 604
07.08-14.08 7 593 604
14.08-21.08 7 593 604
21.08-28.08 7 505 538
28.08-04.09 7 450 483
04.09-11.09 7 351 373
11.09-18.09 7 296 307
18.09-25.09 7 215 227

НЕДЕЛА – НЕДЕЛА

Цените се за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања
термини ноќи 1/3  студио приземје/поглед градина страничен поглед море
за 3 лица 1/4  (студио за 4 лица) 1/4  (студио за 4 лица)
23.05-30.05 7 167 179 191
30.05-06.06 7 215 227 239
06.06-13.06 7 285 296 307
13.06-20.06 7 362 373 384
20.06-27.06 7 395 406 417
27.06-04.07 7 461 472 494
04.07-11.07 7 483 494 527
11.07-18.07 7 549 560 571
18.07-25.07 7 549 560 571
25.07-01.08 7 549 560 571
01.08-08.08 7 549 560 571
08.08-15.08 7 549 560 571
15.08-22.08 7 549 560 571
22.08-29.08 7 450 472 505
29.08-05.09 7 395 417 439
05.09-12.09 7 307 318 340
12.09-19.09 7 263 287 299
19.09-26.09 7 167 179 203

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 35еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст  (овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • *Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ Травел

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -5:40 Удово (БП Удово)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS Координати: 40°4’43.1”N 23°26’41”E