КАЛИТЕА – МАРИА

You are currently viewing КАЛИТЕА – МАРИА

Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море.

Собите се ново изградени Април 2019, и 2020 се дополнети со нови 3 студиа. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студиа, сите опремени со клима, мини кујна со решо, сопствен тоалет со туш, балкон, интернет ( за јачината на истиот туристичката агенција не гарантира и не одговара) и сите соби се на втор спрат.

 

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНО

СТ ОД 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.05.2022

Објавено: 11.02.2022

ВИЛА МАРИЈА – КАЛИТЕА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќевања 1/3 (студио за 3 лица) 1/4 (студио за 4 лица) коментар
21.05-28.05.2022 7 89 99 Промо
28.05-04.06.2022 7 129 149 Промо
04.06-11.06.2022 7 179 199  
11.06-18.06.2022 7 249 269  
18.06-25.06.2022 7 289 299  
25.06-02.07.2022 7 339 359  
02.07-09.07.2022 7 379 399  
09.07-16.07.2022 7 409 439  
16.07-23.07.2022 7 409 439  
23.07-30.07.2022 7 409 439  
30.07-06.08.2022 7 409 439  
06.08-13.08.2022 7 409 439  
13.08-20.08.2022 7 389 429  
20.08-27.08.2022 7 339 379  
27.08-03.09.2022 7 309 359  
03.09-10.09.2022 7 209 309  
10.09-17.09.2022 7 189 259  
17.09-24.09.2022 7 139 159 Промо

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

 • Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

  • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
  • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице
  • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –40еур по лице
  • Удово (бензинска пумпа Удово) – 40еур по лице
  • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

  • Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
  • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
  • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
  • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
  • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
  • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице
  • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
  • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

МИГ Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • *Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ  травел

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -5:40 Удово (БП Удово)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

Поаѓање од Грција:
-15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Фурка
-15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
-15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа
-16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа
-16:20 h локално време, ( 15:20 h мак.време) Неа Флогита

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Тимот на МИГ ТРАВЕЛ ви посакува пријатен одмор.

GPS:40°04’28.2″N 23°26’46.3″E