КАЛИТЕА – АМОС

КАЛИТЕА – АМОС

Aммос Апартманите се од “B” категорија и се наоѓаат на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа. Од вилата до градската плажа има неколку минути пешачење или 200метри удолница. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж. Исто така, во вилата има wi-fi.

Вилата располага со студија на високо приземје и спрат (трокреветни, четворокреветни и едно 6то креветно студио) опремени со кујна, клима (вклучена во цената) , ТВ, wc  и балкон која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за рана разервација: Потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина, и се резервира со 50% аконтација, кои во случај на отказ се неповратни.

-35% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.12.2019

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2020

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2020

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

ВИЛА АМОС – КАЛИТЕА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА

период

Ноќ.

1/3 (студио за 3 лица)

1/4 (студио за 4 лица)

1/6 (студио за 6 лица)

коментар

24.05-31.05.2020

7

49

69

79

Промо цени

31.05-07.06.2020

7

79

89

119

Промо цени

07.06-14.06.2020

7

129

149

159

 

14.06-21.06.2020

7

179

189

209

 

21.06-28.06.2020

7

239

259

259

 

28.06-05.07.2020

7

259

269

299

 

05.07-12.07.2020

7

269

289

339

 

12.07-19.07.2020

7

319

339

399

 

19.07-26.07.2020

7

349

369

419

 

26.07-02.08.2020

7

349

369

439

 

02.08-09.08.2020

7

359

379

459

 

09.08-16.08.2020

7

359

379

459

 

16.08-23.08.2020

7

359

379

459

 

23.08-30.08.2020

7

299

319

429

 

30.08-06.09.2020

7

229

269

359

 

06.09-13.09.2020

7

179

199

259

 

13.09-20.09.2020

7

129

159

199

Промо цени

20.09-27.09.2020

7

79

99

129

Промо цени

  

ВИЛА АМОС – КАЛИТЕА

ЦЕНИ САБОТА НА САБОТА / ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќ.

1/3 (студио за 3 лица)

1/4 (студио за 4 лица)

Коментар

23.05-30.05.2020

7

49

69

Промо цени

30.05-06.06.2020

7

79

89

Промо цени

06.06-13.06.2020

7

129

149

 

13.06-20.06.2020

7

179

189

 

20.06-27.06.2020

7

239

259

 

27.06-04.07.2020

7

259

269

 

04.07-11.07.2020

7

269

289

 

11.07-18.07.2020

7

319

339

 

18.07-25.07.2020

7

349

369

 

25.07-01.08.2020

7

349

369

 

01.08-08.08.2020

7

359

379

 

08.08-15.08.2020

7

359

379

 

15.08-22.08.2020

7

359

379

 

22.08-29.08.2020

7

299

309

 

29.08-05.09.2020

7

229

269

 

05.09-12.09.2020

7

179

199

 

12.09-19.09.2020

7

129

159

Промо цени

19.09-26.09.2020

7

79

99

Промо цени

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон – 30еур по лице

Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур Битола и Прилеп

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Возрасни лица над 63год – 10еур попуст

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ ТРАВЕЛ

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ-Недела:

-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

-5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово

-4:00 Скопје (Дрводекор)

-4:30 Велес (БП мотел Македонија)

-5:00 Неготино (БП Неготино)

-5:40 Удово (БП Удово)

-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ-Сабота:

05:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

07:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo

06:00 h Скопје (Дрводекор)

06:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

07:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

07:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

08:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

-4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

Тимот на МИГ ТРАВЕЛ ви посакува пријатен одмор.