JK BEACH HOUSE-VRAHOS

You are currently viewing JK BEACH HOUSE-VRAHOS

JK Beach House се наоѓа на сама плажа, 500 метри одалечена од Врахос во мирниот дел на патот
кон Лигија. Во овој дел се лоцирани приватните вили со сoпствена плажа. Таа е идеална за оние
кој сакаат да избегаат од гужвата и да одмараат во мир.
Вилата e погодна за фамилии или парови, располага со 3 спални соби од кои едната се  наоѓа на
поткровје, дневна како и целосно опремена кујна. Вилата има двор со зеленило и сопствен
паркинг, скара и од самиот двор излегува на плажа.
Во неа се сместуваат само тие кој ке ја изнајмат, и не ја делат со други гости.
Цените се изразени за НАЕМ НА ВИЛА за 7ноќевања

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 30% аконтација.

Првите два и последниот термин се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст за 2 споени термина
 

ЈК БИЧ ХАУС – ВРАХОС
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА ВИЛА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Приватна вила со 3 спални за 6 лица 
26.05-02.06.2020  189 Промо цена
02.06-09.06.2020  249 Промо цена
09.06-16.06.2020  349  
16.06-23.06.2020  439  
23.06-30.06.2020  499  
30.06-07.07.2020  549  
07.07-14.07.2020  629  
14.07-21.07.2020  699  
21.07-28.07.2020  859  
28.07-04.08.2020  859  
04.08-11.08.2020  859  
11.08-18.08.2020  859  
18.08-25.08.2020  859  
25.08-01.09.2020  759  
01.09-08.09.2020  699  
08.09-15.09.2020  519  
15.09-22.09.2020  439  
22.09-29.09.2020  359 Промо цена

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 
Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:
 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:
 
Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:
 
Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 
Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe
 
– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола Прилеп и 10еур од
Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно
-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст
 
 
ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира
автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ ТРАВЕЛ
 
Време на поаѓање за Врахос:
 
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)