Хотел ИЗГРЕВ Струга

You are currently viewing Хотел ИЗГРЕВ Струга

ЗА ХОТЕЛОТ:

Hotel Izgrev Spa & Aquapark е лоциран во Струга, на самиот брег на Охридското езеро. Во неговата понуда се вклучени отворен и затворен базен. Исто така, гостите имаат бесплатен пристап до аква паркот во склоп на хотелот, бесплатен приватен паркинг и бесплатен ви-фи интернет.Хотелот располага со сопствена приватна плажа, и користењето на лежалките е бесплатно за гостите на хотелот.

 

СМЕСТУВАЊЕ:

Сите соби во хотелот се климатизирани, опремени се со flat-screen ТВ, и имаат балкон. Тоалетите имаат туш кабина или када, сите се опремени со фен за коса. Од собите се пружа поглед кон езерото. Одредени соби располагаат со камин, приватен базен и сеф.

 

РЕСТОРАН:

Во à-la-carte ресторанот се служи традиционална или интернационална кујна. Исто така, гостите на хотелот можат да се опуштат во барот кој се наоѓа покрај надворешниот базен.

 

СПА ЦЕНТАР:

Hotel Izgrev Spa & Aquapark располага и со ултра модерен спа и велнес центар кој опфаќа сауна, парна бања, турска бања, соби за масажа, фитнес центар. Хотелот располага и со терени за тенис и мини голф.

 

Специјална цена од 18.08-30.09.2021

38 € по лице во двокреветна соба на база ноќевање со појадок

57 € во еднокреветна соба на база ноќевање со појадок

103€  цена за три лица во трокреветна соба на база ноќевање со појадок

едно дете до 6.99год – бесплатно

едно дете до 7 -11.99 год плака 50% од цената на возрасен

Во цената е вклучено користење на спа центар ( внатрешен базен, фитнес, сауна, турска бања) по ковид протокол

Аква паркот од 15.04-31.05.2021 не е во употреба.

Политика на отказ:

-3 дена пред користење на услугата ( без пенали );

-за отказ на резервација помалку од 2 дена – 100% пенали

Во случај на отказ на резервација уплатениот износ се добива во форма на вредносен Ваучер