Хотел ИЗГРЕВ Струга

Хотел ИЗГРЕВ Струга

ЗА ХОТЕЛОТ:

Hotel Izgrev Spa & Aquapark е лоциран во Струга, на самиот брег на Охридското езеро. Во неговата понуда се вклучени отворен и затворен базен. Исто така, гостите имаат бесплатен пристап до аква паркот во склоп на хотелот, бесплатен приватен паркинг и бесплатен ви-фи интернет.

СМЕСТУВАЊЕ:

Сите соби во хотелот се климатизирани, опремени се со flat-screen ТВ, и имаат балкон. Тоалетите имаат туш кабина или када, сите се опремени со фен за коса. Од собите се пружа поглед кон езерото. Одредени соби располагаат со камин, приватен базен и сеф.

РЕСТОРАН:

Во à-la-carte ресторанот се служи традиционална или интернационална кујна. Исто така, гостите на хотелот можат да се опуштат во барот кој се наоѓа покрај надворешниот базен.

СПА ЦЕНТАР:

Hotel Izgrev Spa & Aquapark располага и со ултра модерен спа и велнес центар кој опфаќа сауна, парна бања, турска бања, соби за масажа, фитнес центар. Хотелот располага и со терени за тенис и мини голф.

КОНФЕРЕНЦИСКА САЛА:

Салата за конференции е со капацитет до 700 лица.


 

ХОТЕЛ ИЗГРЕВ СТРУГА ЛЕТО 2020

01.07-15.07.2020: ноќевање со појадок – 25 € по лице

16.07-31.07.2020: ноќевање со појадок – 30 € по лице

01.08-31.08.2020: ноќевање со појадок – 35 € по лице

01.09-30.09.2020: ноќевање со појадок – 30 € по лице

Еднокреветна соба (+ 50%)

Трето лице (-30%)

1 дете: 0-6.99 год. Бесплатно/ 7-12.99год. ( +50%)

2 деца  : 0-1.99г. Бесплатно / 2 – 12.99год. ( + 50% секое дете)