ИНТЕРХОТЕЛ-САНДАНСКИ

You are currently viewing ИНТЕРХОТЕЛ-САНДАНСКИ

Интерхотел – Сандански   01-03  МАЈ 2020

Цени по СОБА

Тип Соба 3BB 2HB 3HB
Двокреветна соба 260 € 185 € 278 €
Супериор соба 312 € 213 € 320 €
Студио 375 € 247 € 370 €
Доплати попусти
Возрасен на дополнително легло 86 € 70 € 104 €
Дете 12-15.99 год  на доп. Легло во двокреветна/супериор студио 86 € 70 € 104 €
Дете 04-11.99 на доп. Легло во двокреветна соба 38 € 32 € 50 €
Дете 04-11.99 на доп. Легло во супериор студио бесплатно 12 € 13 €
Дете до 03.99 год бесплатно бесплатно бесплатно

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 

Легенда: HB полупансион BB ноќевање со појадок

 

Цената е по соба и вклучува:

Сместување за соодветен број ноќевања;
Услуга по избор;
Користење на сауна, парна бања и фитнес центар;
Користење на покриен базен со минерална вода со полу-олимписка големина30°С;
Користење на базен на отворено минерална вода30°С;
Користење на отворен термален базен со минерална вода 36°С;
Паркинг;
Безжичен интернет низ целиот хотел;
Туристички данок и такса;

За деца: игралиште на отворено со професионален аниматор.

Цените важат за сместување во период  30 април – 03 мај 2020 година,
Важи за резервации за 2 или 3 ноќевања.

 

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

 

Капацитет за сместување

Сместување Максимум капацитет во соба
Двокреветна соба (француско легло) 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Студио / Супериор соба 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Лукс 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фемили 3 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г.

 

GPS координати:  41.567978, 23.282570 (линк…)

СМЕСТУВАЊЕ:

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија.
Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност.

Големината еднокреветни и двокреветни соби  25м2.

Во собите:
кабловска телевизија, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.

DBL – двокреветна лукс
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99

STD – студио стандард
Спална со  брачен кревет, физички одделена  (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче  (1-4 кат).    

Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP – апартман лукс
Спална со еден брачен кревет, физички одделена (со врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче,  две купатила (5-7 кат)              

Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.

Политика за деца:
Дете под 3,99 години се сместува – бесплатно.
Дете на возраст од 4 – 11,99 год. користи попуст.
Лице кое има навршени 12 год. во времето на пријавување,се смета како возрасна особа.
Возрасен или дете на дополнително легло користи попуст.
Дете од 4-11.99 год. на редовно легло користи попуст.

НАПОМЕНА!
Хотелот не прима домашни миленици

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:

Сместување во собите по 15:00 ч. (локално време)

Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

РАЗГЛЕДИ во близина на Сандански

Рилскиот манастир, еден од најголемите манастири во Бугарија. Изградена во 30-тите години на

Х век. Денес Рилскиот манастир е дел од светското наследство на УНЕСКО, со својата автентична атмосфера,бесценети икони и резби, привлекува посетители од целиот свет. Рилски манастирот се наоѓа меѓу миризливи борови шуми на планината Рила, 63 км. од градот Сандански.

Мелник–“градот на виното” е најмалиот град во Бугарија со население од само 230 жители. Мелник е место со богато историско наследство, пријавен за културно-историски резерват и градски музеј. Мелник исто така е прочуен по своите висококвалитетни вина. Мелник е оддалечен 20 км. од Сандански.

Рожденски манастир, 7 км. од Мелник, е вториот по големина манастир во Бугарија по Рилскиотманастир. Со своите уникатни резби и витраж, тој е вистински ремек-дело на средниот век.

Природниот резерват  Рупите со својата уникатна природа, фауна и термални извори е на само

15 км. од Сандански. Во Рупите можете да ја посетите куќата на најпознатиот бугарски пророк Ванга. Во самата близина по волјата на баба Ванѓа, во 1992 година е изграден храм-споменик “Света Петка Бугарска” – еден од 100-те национални туристички објектот во Бугарија. Рупите е кратер на угаснет вулкан. Постојат остатоци од древниот град Хераклеја Синтика.