Interhotel Spa 4* – ВЕЛИГДЕН

You are currently viewing Interhotel Spa 4* – ВЕЛИГДЕН

Велигден
период 13-17.04.2023

Цените се по СОБА

сместување 3 полупансиони 4 ноќевања 4 полупансиони
Двокреветна соба – 2 возрасни 586 602 727
Еднокреветна соба – 1 возрасен 404 447 505
Супериор соба – 2 возрасни 668 710 831
Студио – 2 возрасни 762 835 952
Возрасен на дополнително легло во студио 225 211 280
Дете до 3,99 г. бесплатно бесплатно Бесплатно
Дете од 4-11,99 г. на доп.легло во двокреветна соба 106 97 132
Дете од 4-11,99 г. на редовно легло во еднокреветна соба 44 17 54
Дете од 4-11,99 г. на допол. легло во студио 44 17 54
Дете 12-15,99 на доп. легло во соба 225 211 280
Дете 12-15,99 на доп. легло во студио 225 211 280

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Во цената Е вклучено:

Цените се по соба
Сместување,
Туристичка такса,
Појадок (или појадок и вечера, по избор),
Сауна,
Парна бања,
Фитнес центар;
Внатрешен, надворешен и термо базен со минерална вода,
Паркинг,
Безжичен интернет,
Сеф во секоја хотелска соба

Велигденски ручек на 16.04.2023 година,
Празнична програма и различни активности за деца.

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка

Откажувања и промени

  1. Промени и откажувања на резервации за индивидуални туристи може да се направат до 31.03.2023 година без казна. Промените на имињата на лицата кои ќе ја користат резервацијата и периодот на резервацијата се третираат како откажување на направената резервација.
  2. Во случај на откажувања и промени по 31.03.2023 година, или во случај на непристигнување на туристот, однапред уплатената сума не се враќа, туку хотелот го задржува како казна.
  3. Во случај на предвремено поаѓање, однапред платените износи не се враќаат.
  4. 4. Доколку треба да се рефундира однапред исплатена сума, под условите опишани погоре, Интерхотел Сандански ќе ги врати износите во рок од 30 дена.

Услови за сместување во собите

сместување максимум
Двокреветна соба (француско легло) 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Супериор соба 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Студио 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.