ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ-8ДЕКЕМВРИ

You are currently viewing ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ-8ДЕКЕМВРИ

ПРОМО пакет  ИНТЕРХОТЕЛ – САНДАНСКИ

8-ми Декември 2021 (3 и 4 ноќевања)

Сместување во Двокревeтна лукс соба
Цена за 3 ноќевања : 241 €
Цена за 4 ноќевања: 312 €

 

  

  

Во цената Е вклучено:

 • –  3 или 4  ноќевањa со појадок
 • –  Користење на сауна, парна бања, фитнес центар,
 • –  Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери),
 • –  Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
 • –  Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С,
 • –  Паркинг,
 • –  Туристичка такса.

 

Во цената НЕ Е вклучено:

 • – Патничко осигигурување,
 • – Неспомнати услуги,
 • – Личен трошок,
 • – доплата за вечера без вклучен пијалок 12 €

 

НАПОМЕНА!

 • Хотелот не прима домашни миленици
 • Цените се во евра, плаќањето се врши во денари 1 € = 62,00 мкд

 

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:

 • Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
 • Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

 

GPS координати: 41.567978, 23.282570 (линк…)

 

НАПОМЕНА!
Хотелот не прима домашни миленици

 

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:
Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

 

РАЗГЛЕДИ во близина на Сандански

Рилскиот манастир, еден од најголемите манастири во Бугарија. Изградена во 30-тите години на
Х век. Денес Рилскиот манастир е дел од светското наследство на УНЕСКО, со својата автентична атмосфера,бесценети икони и резби, привлекува посетители од целиот свет. Рилски манастирот се наоѓа меѓу миризливи борови шуми на планината Рила, 63 км. од градот Сандански.
Мелник–“градот на виното” е најмалиот град во Бугарија со население од само 230 жители. Мелник е место со богато историско наследство, пријавен за културно-историски резерват и градски музеј. Мелник исто така е прочуен по своите висококвалитетни вина. Мелник е оддалечен 20 км. од Сандански.
Рожденски манастир, 7 км. од Мелник, е вториот по големина манастир во Бугарија по Рилскиотманастир. Со своите уникатни резби и витраж, тој е вистински ремек-дело на средниот век.
Природниот резерват  Рупите со својата уникатна природа, фауна и термални извори е на само
15 км. од Сандански. Во Рупите можете да ја посетите куќата на најпознатиот бугарски пророк Ванга. Во самата близина по волјата на баба Ванѓа, во 1992 година е изграден храм-споменик “Света Петка Бугарска” – еден од 100-те национални туристички објектот во Бугарија. Рупите е кратер на угаснет вулкан. Постојат остатоци од древниот град Хераклеја Синтика.

 

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:

1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозитуплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

2. Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 денапред пристигнувањето без пенали.

3. Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 денапред датата на престигнување без пенали. Промена на име и термин помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ  од резервацијата.

4. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 денапред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

5. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

6. Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 денапред пристигнување е без пенали.

7. Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 денапред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.

8. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан  од страна на гостинот и од овластените во хотелот.