Понуда Интерхотел Сандански 02-08.01.2023

You are currently viewing Понуда Интерхотел Сандански 02-08.01.2023

02.01-07.01.2023

 

 

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

период недела-четврток петок и сабота
дата 02-05.01.2023 06-08.01.2023
услуга BB HB BB HB
Еднокреветна соба 78,00 95,90 94,40 112,30
Двокреветна стандард соба 100,00 136,00 121,60 157,40
Двокреветна супериор соба 120,00 155,90 146,20 182,10
Студио 145,70 181,60 174,90 210,80
Апартман 163,60 199,50 196,90 232,80
Доплата за дополнително легло
Трет возрасен 33,40 51,30 41,00 58,50
Дете 12-15,99 години 33,40 51,30 41,00 58,50
Дете 4-11,99 со 2 возрасни во соба 14,80 24,10 18,00 27,20
Дете 4-11,99 со 1 возрасен во соба 0 9,30 0 9,30
Дете 4-11,99 со 2 возрасни во студио 0 9,30 0 9,30
Дете 4-11,99 со 2 возрасни во супериор соба 0 9,30 0 9,30
Дете 4-11,99 со 2 возрасни во апартман 0 9,30 0 9,30
Дете до 3 години 0 0 0 0

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок
Користење СПА центар:
Сауна
Парна бања
Внатрешен базен со минерална вода,
Надворешен базен со минерална вода
Лежалка и пешкир на базените
Паркинг
Безжичен интернет низ целиот хотел
Сеф на рецепција во хотелот
Детско игралиште на отворено
Забавна куќа со професионален аниматор
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка
Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси…

Услови за сместување во собите

сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Супериор соба 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Лукс 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.