Интерхотел 4* – Сандански

You are currently viewing Интерхотел 4* – Сандански

Редовен ценовник

Цените за СОБА на ДЕН

капацитет петок и сабота недела-четврток 7+ноќи
SGL еднокреветна соба
1adl 68€ 55€ 54€
1adl +1chd /4-11,99/
DBL двокреветна соба
2adl 86 € 69 € 66 €
2adl+1chd /0-3,99/
2adl +1chd /4-11,99/ 98 € 79 € 76 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/
2adl +1chd /12-15,99/ 114 € 92 € 88 €
2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/
SUP супериор соба
2adl 104 € 83 €  
2adl+1chd /0-3,99/
2adl +1chd /4-11,99/
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/
STD студио
2adl 124 € 100 € 96 €
2adl+1chd /0-3,99/
2adl +1chd /4-11,99/
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/
2adl +2chd /4-11,99/
2adl +1chd /12-15,99/ 154 € 123 € 118 €
2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/
3adl
3adl+1chd /0-3,99/
3adl +1chd /4-11,99/
3adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/
APP апартман
2 adl 140 € 112 € 108 €
2 adl+1chd (0-3,99)
2 adl+1chd (4-11,99)
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99)
2 adl+1chd (12-15,99) 170 € 135 € 130 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 )
3 adl
3 adl+1chd (0-3,99)
3 adl+1chd (4-11,99) 180 € 145 € 140 €
3 adl+2chd (0-3,99/4-11,99)

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
Доплата: вечера 12€ – возрасен, 8€ – дете 4-12
Легенда:   adl – возрасен,    chd – дете

17.02.2020 и 18.02.2020  внатрешните и надворешните базени во Интерхотел – Сандански нема да работат поради профилактика на истите!

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок
Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
Лежалка и пешкир покрај базените
Безжичен интернет во целиот хотел
Паркинг
Сеф на рецепција
Детско катче со аниматор
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)
Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси…

сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Супериор соба 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Лукс 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фемили 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г.

ВАЖИ ЗА ТУРИСТИЧКА АГЕНЦИЈА И ЗА ГОСТИНОТ:

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.

Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име помалку од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.

Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.

Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

Хотелот не прима домашни миленици