Инекс Олгица Хотел & СПА 5* – Охрид

Инекс Олгица Хотел & СПА 5* – Охрид

Инекс Олгица Хотел & СПА 5* – Охрид

 

Хотел Инекс Олгица Hotel & Spa 5* е уникатен хотел на брегот на Охридското Езеро со историја долга половина век. Лоциран е на крајбрежјето на Охридското Езеро на околу 4,5км од центарот на градот и околу 15 минути возење до Охридскиот Аеродром. Гостите можат да користат бесплатен паркинг и WiFi. Исто така достапен е и бесплатен влез во базентот и Спа објектите како сауна и парна бања. Масажите се достапни со доплата. Секоја соба има клима уред, ТВ со кабелски канали и мини бар. Приватната бања се состои од туш и када, фен и тн. Некои од собите имаат поглед на езерото. Inex Olgica Hotel & SPA има аперитив сала и ресторан во кој се служат разни национални специјалитети. Терасата е исто така на располагање на гостите. Други алтернативи за јадење, намирници и опции за забава може да се најдат во центарот на Охрид, 5 минути возење далеку од хотелот.

 

ЦЕНОВНИК ЗА 2020

ТИП НА СОБА    ЦЕНА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Еднокреветна 41 €
Двокреветна (по лице) 31 €
Јуниор АПП*  (по соба) 159 €
Де  лукс  АПП* (по соба) 219 €
 • Јуниор Апп (максимум 2 лица + 1 дете до 6 год)                                  
 • Де лукс Апп (максимум 2 лица + 1 дете до 6 год)

ЦЕНОВНИК ЗА 2021

ТИП НА СОБА    ЦЕНА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 

(ИНДИВИДУАЛНИ ЛИЦА)

ЦЕНА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК (ГРУПИ)
Еднокреветна 67 € 45 €
Двокреветна (по лице)  51 € 34 €
Јуниор АПП*(по соба) 175 € 175 €
Де  лукс  АПП*(по соба) 241 € 241 €
 • Јуниор Апп (максимум 2 лица + 1 дете до 6 год)                                  
 • Де лукс Апп (максимум 2 лица + 1 дете до 6 год)
 • Доплата за пансионски оброк – 10€ по лице (топло/ладно бифе)
 • Цените за групи се однесуваат на група од минимум 15 лица

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок 
 • Паркинг
 • Интернет

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • Деца од 0 – 6 год без посебно легло -бесплатно
 • Деца од 6-12 год на помошно легло во иста соба со родител 50% попуст